ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Заняття спортом зупиняють старіння мозку

Велика Епоха
Зупинити всихання мозку і запобігти появі деменції допоможуть заняття спортом, такий висновок зробили вчені Единбурзького університету (Шотландія).

Заняття спортом зупиняють старіння мозку. Фото: Justmeyo / stockfreeimages.com
Заняття спортом зупиняють старіння мозку. Фото: Justmeyo / stockfreeimages.com
Ранні дослідження показали, що з віком об’єм мозку зменшується, це призводить до погіршення процесу мислення і склерозу. Заняття спортом, навпаки, покращують приплив крові до мозку, відбувається збагачення клітин мозку киснем і живильними речовинами. З іншого боку, можливо, люди, у яких зменшується об’єм мозку, менш схильні до спортивних занять.

В ході дослідження була проведена томографія 638 осіб пенсійного віку. Результати показали, що в тих з них, хто активно займався спортом, на протязі трьох років обсяг мозку зменшувався повільніше.
Висновки дослідників такі: у віці після 70 треба частіше займатися сортом. При цьому самі вправи не повинні бути занадто важкими: цілком достатньо декількох прогулянок на тиждень.

В той же час такі вправи, такі як розгадування кросвордів, читання книг або просто спілкування в колі друзів і рідних, не сповільнювали старіння мозку.

Пояснення такого впливу спортивних вправ на поліпшення роботи мозку було знайдено в дослідженні білої матерії мозку. Було виявлено, що в тих людей літнього віку, які займалися спортом, було менше пошкоджених ділянок мозку, в порівнянні з тими, хто був менш фізично активний.

Голова відділу досліджень британської благодійної організації Age UK, яка профінансувати це дослідження, професор Джеймс Гудвін говорить: «Це дослідження ще раз підкреслює, що ніколи не пізно отримати вигоду з фізичних вправ. Таким чином, дуже важливо ходити в магазин, займатися садівництвом і бігати. З віком ще важливіше бути більш активними».