ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Які є недоліки в'єтнамок з точки зору ортопедистів?

Велика Епоха
В’єтнамки, які є традиційним взуттям для більшості азіатських країн, таких як В’єтнам, Японія та Китай, універсальні: їх носять жінки, чоловіки, діти й дорослі.

В’єтнамки: найзручніше або найшкідливіше взуття? Фото: Ian Waldie/Getty Images
В’єтнамки: найзручніше або найшкідливіше взуття? Фото: Ian Waldie/Getty Images
На перший погляд в’єтнамки здаються простим і зручним взуттям. Але при тривалому носінні вони можуть стати однією з причин болів і травм, також як і високий каблук. Причина в тому, що в’єтнамки не підтримують склепіння стопи, тривале їх носіння пошкоджує пальці та м’язи ніг.

Яка ж думка ортопедів щодо в’єтнамок? Фахівці з Синайської медичної школи Нью-Йорка попереджають про потенційну небезпеку такого взуття: в’єтнамки змінюють ходу, приводячи до виникнення проблем в ступнях, стегнах, колінах і спині. Крім цього, автоматичне стиснення пальців ніг для того, щоб утримати взуття на місці, призводить до додаткового тиску на певні групи м’язів і як наслідок, виникає небажане напруження в зоні кісточок, ніг і спини.

При носінні такого взуття необхідно постійно утримувати її на нозі. Удари підошви в ступню, тертя крепіння між пальцями і у верхній стороні ступні — все це впливає на ходу, змінюючи роботу м’язів, сухожиль і суглобів. Також зменшується довжина кроку, що може привести до появи болів в нижній частині ніг і виникнення підошовного фасцііта.

Відсутність пом’якшення ударної сили під час кроку при носінні в’єтнамок за рахунок їх тонкої підошви, особливо при ходьбі по нерівних поверхнях, може стати причиною болів або розтягнень.