ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ходьба: темп має значення

Велика Епоха

Ходьба — найбільш підходящий варіант фізичної активності для людей різного віку і рівня фізичної підготовки. Багатьом відомий той факт, що ходьба помірного темпу дуже корисна.

Прогулянка в компанії — не тільки гарний відпочинок, але й відмінна мотивація до збільшення фізичного навантаження. Фото: ROUF BHAT / AFP / Getty Images
Прогулянка в компанії — не тільки гарний відпочинок, але й відмінна мотивація до збільшення фізичного навантаження. Фото: ROUF BHAT / AFP / Getty Images
Ходьба знижує рівень «шкідливого» холестерину, стабілізує кров’яний тиск і допомагає поліпшити травлення і навіть знижує ризик захворювання застудою.

Щоб отримати максимум користі від ходьби, необхідно, насамперед, звернути увагу на темп.

Дотримуючись помірного темпу — 100 кроків за хвилину (два кроки в секунду), — слід ходити не менш ніж півгодини на день. Однак дослідження, проведене вченими Університету Массачусетсу, показало, що більшості людей не під силу такі навантаження.

За допомогою акселерометра в експерименті були вивчені звички більше 3700 людей. Результати показали, що в потрібному темпі люди рухалися не більше 7 хвилин в день. При цьому близько 5 годин під час неспання вони не рухалися зовсім. Вчені прийшли до сумного висновку: більшість з нас ходять занадто повільно, щоб отримувати від цього користь.

Багато наукових досліджень підтверджують той факт, що гіподинамія (сидячий спосіб життя) підвищує ризик передчасної смерті.

Більше користі від ходьби

1. Визначте для себе, коли і скільки часу на день ви можете приділити ходьбі.

2. Хороше зручне взуття для спортивної ходьби, легкий і в той же час теплий одяг.

3. Додавайте по кілька кроків до щоденної активності.

4. Прогулянка в компанії — не тільки гарний відпочинок, але й відмінна мотивація до збільшення фізичного навантаження.

5. Поступово збільшуйте дистанцію та швидкість, включіть в маршрут кілька додаткових підйомів.

Пам’ятайте, що перші 2–4 тижні можуть бути самими складними у виконанні програми фізичної активності.