• Як бути щасливим тут і зараз: універсальні джерела благополуччя

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Понеділок, 16 липня 2012 року

Как быть счастливым1.jpg

Універсальні поради як бути щасливим.

Фото: YanLev/photos.com

Нещодавно британські вчені з'ясували, що за останні півстоліття матеріальний добробут населення Землі зріс, але це не зробило людину більш щасливою. Навпаки, призвело до нових проблем і розчарувань. Можливо, люди зовсім не там шукають своє щастя, де його можна знайти? Спираючись на мудрі вислови видатних людей, ми спробували хоч трохи навести світло на одвічне питання: як бути щасливим тут і зараз.

Усім відомий вислів Аристотеля: «Щастя залежить від нас самих». Якщо виходити з того, що щастя ― це внутрішня гармонія, то цілком можна відшукати причини його відсутності і навіть скласти список забраклих елементів. Як бути щасливим підкажуть наступні поради.

Філософ-просвітник Дідро казав: «Найщасливіша людина та, хто дарує щастя найбільшій кількості людей». Звідси випливає: допомагайте близьким, друзям і зовсім незнайомим людям. Що може бути краще за вдячний погляд чи посмішку? Чи не у цьому щастя?

Как быть счастливым2.jpg

Як бути щасливим: будьте рішучими.

Фото: Monia33/photos.com

Как быть счастливым3.jpg

Як бути щасливим: не забороняйте собі трохи побути дітьми.

Фото: Pixland/photos.com

Ще одну таємницю як бути щасливим знав Авраам Лінкольн: «Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути щасливими». Психологи довели, що навіть крива натягнута посмішка підіймає нам настрій. Знайдіть привід посміхнутися навіть у найпохмуріший день. Експериментуйте, відважтеся на те, що раніше не дозволяли собі, вагалися або залишали на потім. Це не обов'язково повинен бути екстремальний стрибок із парашутом. Можливо, це освідчення у коханні, похід на рок-концерт, купівля дорогої екстравагантної речі, яка вам давно подобається. Як бути щасливим, коли не розпещувати себе?

Как быть счастливым4.jpg

Як бути щасливим: знайдіть час для фізичних вправ.

Фото: Hemera Technologies/photos.com

Давньогрецький філософ Фалес Мілетський на питання як бути щасливим відповідав: «Щасливий той, хто здоровий тілом, обдарований спокоєм духу і розвиває свої дарування». Займайтеся спортом, ведіть більш динамічний спосіб життя. Медики визнали факт, що фізичні вправи підвищують рівень гормонів щастя ― ендорфінів ― в організмі людини. Звикніть до регулярних тренувань. Розробіть ваш власний комплекс спортивних вправ (мінімум на 30 хвилин) і повторюйте його кожен день. Крім відмінного настрою ви отримаєте також чудову форму.

Із першим компонентом ми трохи розібралися. Що стосується спокою духу, то тут психологи радять частіше «розмовляти» з самим собою. Прийміть те, чого не можете змінити. Навчіться вибачати собі. Полюбіть себе таким, яким ви є. Радійте навіть найдрібнішим своїм успіхам та досягненням. Не забувайте захоплюватися і чужими перемогами. Більше часу проводьте у приємній вам компанії. Кажуть, що спілкування із друзями продовжує життя.

Как быть счастливым5.jpg

Як бути щасливим: займіться улюбленою справою.

Фото: Comstock Images/photos.com

Как быть счастливым6.jpg

Як бути щасливим: частіше спілкуйтеся із друзями.

Фото: Comstock Images/photos.com

Як бути щасливим, займаючись неприємною справою? Знайдіть у собі сили для життєвих змін. Якщо на кардинальні зміни ви не згодні, тоді виділіть час на хобі. Згадайте, чим ви хотіли займатися в дитинстві, і втілюйте свої мрії в реальність: музика, малювання, танці, дизайн одягу. Повірте, як мінімум вам забезпечено безліч позитивних емоцій.

А взагалі, це лише універсальні, загальні поради. Як бути щасливим знаєте і ви самі. Зупиніться на хвилинку, залиште усі тлінні турботи і напишіть власний перелік того, що приносить вам щастя. Наприклад: «Щастя ― це нові знайомства, це слухати улюблену музику, це грати з дітьми, це подорожі». Повторюйте регулярно. Можливо, кожен день. І пам'ятайте: ключі від щастя ― у нас самих!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...