• Тибетська медицина про хвороби

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 9 липня 2012 року

Традиційна тибетська медицина як одна з найдавніших у світі, є глобальною системою лікування, яка служила народу Тибету протягом століть.

Основне завдання тибетської медицини — підтримка здоров’я людини — здійснюється через рівновагу трьох систем: рлунг («вітер»), бедкен («слиз») і тріпа («жовч»). Неправильний стан цих систем, їх дисбаланс в тілі, й є головною причиною захворювання. Також існують додаткові причини, якими не можна нехтувати при діагностиці та лікуванні хвороб: неправильний спосіб життя людини, її індивідуальна сприйнятливість, неправильне харчування та вплив пір року.

У трактаті Чжудші («Чотири основи») викладені теоретичні основи медицини Тибету. Ця книга містить в собі тисячолітній досвід індійської, китайської та тибетської медицини. Чжудші складається з частин: «Ца-Чжуд» («Визначення медицини»), «Шед-Чжуд» («Теоретична медицина»), «Маннаг-Чжуд» («Клінічна медицина»), «Чи-Чжуд» («Фармацея» , або «Інструментарій медицини»). У цьому трактаті йдеться про способи лікування та діагностики більш ніж 500 хвороб, наводяться рецепти приготування ліків. Він містить практичні поради та рекомендації щодо харчування та способу життя для збереження фізичного та духовного здоров’я.

Згідно Чжудші, конкретна фізіологічна система має відповідні ділянки, де вона проявляється: тріпа зароджується в області печінки і жовчного міхура, рлунг — в попереку, бедкен — в грудній клітці. Від системи бедкен залежить активність органів і тканин. Порушення бедкен призводить до виникнення діабету, ожиріння і пухлин. Рлунг — свого роду вища нервова система, що відповідає за розум і рух всіх м’язів, від неї залежить стан усього організму.

Тибетська медицина поділяє всі хвороби на два основні класи: хвороби спеки і хвороби холоду. До хвороб спеки відносять всі запальні процеси в тілі. До хвороб холоду — хвороби, в основі яких лежать функціональні порушення. Згідно Чжудші, причиною хвороб спеки є порушення в системі тріпа і частково нервової системи рлунг; хвороб холоду — порушення всіх трьох систем. Хвороби системи бедкен вважаються патологічно холодними, хвороби тріпа — гарячими.

Для діагностики захворювань тибетські лікарі східної медицини використовують більше 30 різних прийомів. Один з основних — пульсодіагностика, в якій виділяється близько 360 показань пульсу, за якими можна визначити стан організму людини. Після встановлення діагнозу лікар тибетської медицини підбирає лікарські засоби, велике значення приділяється лікарським травам і коштовним каменям.

Далі буде…

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...