• Вплив оцінки стану свого здоров’я на захворювання деменцією

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 20 лютого 2012 року

Сумніваючись у стані свого здоров’я, вважаючи його посереднім або поганим, ви підвищуєте ризик захворювання деменцією.

Деменція, або інакше слабоумство, відносять до когнітивних порушень, що супроводжується помітним зниженням розумової діяльності з втратою раніше отриманих знань і практичних навичок, складністю або неможливістю придбання нових. У своїх проявах деменція може бути пов’язана з різного роду розладами: депресією та апатією.

Слід відрізняти розумову відсталість, вроджене або придбане в дитинстві недоумство, які виникають внаслідок складнощів у розвитку психіки, від деменції, придбаної людиною в результаті захворювання або ушкодження головного мозку. Найбільш часто деменція проявляється в старості.

Якщо людина розцінює своє здоров’я як погане, ймовірність її передчасної смерті або захворювання зростає. Найчастіше такі люди страждають від серцево-судинних захворювань — інфарктів та інсультів (навіть враховуючи той факт, що за станом здоров’я людина може мати високий кров’яний тиск або надлишковий рівень холестерину).

У дослідженні взяли участь 8169 людей у віковій категорії від 65 років і більше. Цим людям запропонували оцінити своє здоров’я. Протягом наступних 7 років у 618 випробовуваних розвинулося недоумство. При цьому у тих, хто вважав своє здоров’я поганим, ризик розвитку деменції був на 70% вище в порівнянні з тими, хто позитивно характеризував своє самопочуття, і на 34% — у тих, хто розцінював його посереднім.

У тих, хто не відчував проблем з пам’яттю, зв’язок між оцінкою стану здоров’я та розвитком деменції простежувалася найбільш явно. Люди, які оцінюють своє здоров’я як погане і мають когнітивні розлади, в два рази частіше захворювали деменцією.

На думку вчених, те, як оцінює людина своє здоров’я, може бути використано для оцінки ризику розвитку деменції. Особливо це стосується людей, які не мають симптомів або проблем з пам’яттю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...