• Су Джок терапія

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 5 січня 2012 року

Су Джок терапію (у перекладі з корейського «су» — кисть, «джок» — стопа) називають сучасним напрямком акупунктури, що поєднав вікові знання Східної медицини та новітні досягнення європейської медицини.

Творцем Су Джок терапії є корейський професор Пак Чже Ву. Його перші публікації про цей метод лікування з’явилися в міжнародній пресі в 1986 році. З часом Су Джок терапію стали вносити до державних програм охорони здоров’я і народної освіти.

Су Джок терапія являє собою комплекс особливих прийомів, основною метою яких є вплив на певні точки (БАТ — біологічно активні точки або акупунктурні точки), розташовані на поверхні тіла. Вплив здійснюється через уколювання спеціальними голками (голкотерапія), а також припікання та прогрівання.

Як і в більшості східних технік оздоровлення, в Су Джок терапії акцентується увага на існування життєвої енергії як однієї з головних енергетичних систем, що визначає загальний стан організму.

 Східні лікарі кажуть, що коли в організмі людини підтримуються в гармонії енергії Ки (енергія вітру, сухості, жари, тепло, вологості та холоду) — вона здорова. І навпаки, при порушенні цього балансу починають проявлятися хвороби.

Інші назви енергії Ки — «чи», «прана». Ця енергія спрямовує і регулює функції організму на фізичному, ментальному та емоційному рівнях. При цьому передбачається, що кожна людина має власну резонансну частоту, на яку реагує клітина та організм. Тому акупунктурні голки, введені в певні точки тіла людини, регулюють прийом і віддачу енергії певної частоти в даній точці.

 Відповідно віддача або прийом енергії відбувається в залежності від положення голки до напрямку потоку енергії в чакрі та меридіані. Меридіани і чакри (центри енергії), розташовані на тілі, на кистях і стопах, становлять єдину енергетичну систему фізичного тіла. Меридіани і чакри можна називати постачальниками життєвої енергії тіла.

Основний принцип, що лежить в основі Су Джок терапії — факт відповідності (феномен відповідності) різних органів і частин тіла певним областям на кистях рук і стопах ніг (звідки і походить назва цього методу терапії). Отже, кисть і стопа являють свого роду проекції тіла людини.

Феномен відповідності, інакше кажучи, відбиття органів і частин тіла на певну його ділянку, відомий давно. Прикладом може служити іридодіагностика — розпізнавання захворювань за райдужною оболонкою ока, де кожному органу тіла відповідає певна ділянка. При захворювання цього органу у відповідній ділянці райдужки з’являється темна пляма, яка й залишається там.

Ще одним прикладом даного феномена, який був відомий ще в Стародавньому Китаї, може служити відповідність між тілом в цілому та обличчям людини. В даний час існують способи лікування, засновані на цьому методі, як правило, вони поширені у в’єтнамській школі рефлексотерапії.

В Су Джок терапії кисть і стопа розглядаються як своєрідні механізми управління організмом людини. Коли організм здоровий, всі органи і енергетична система в цілому перебувають в рівновазі. При цьому інформація про стан організму передається в усі системи відповідності одночасно. У Су Джок терапії йдеться про те, що при впливі на організм зовнішнього або внутрішнього несприятливого чинника відбувається дисбаланс енергії в органах. З часом це може призвести до захворювання, і виникнення хронічних хвороб.

Завдання Су Джок терапії — відновити порушену рівновагу в енергетичній системі людини, в результаті чого прийде й одужання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...