• Медитація: здорові і тіло, і дух

  • П'ятниця, 20 травня 2011 року
З давніх часів послідовники Конфуція, даоси і буддисти звертали увагу на медитацію. За допомогою медитації, вважали вони, людина очищає свої думки і прояснює розум. Сучасна медицина підтверджує, що медитація здатна поліпшити зосередженість розуму, ефективно усунути напругу і навіть пом'якшити хронічні хвороби. Останнім часом все більше жителів Заходу практикують медитацію, отримуючи від цього велику користь.

Медичні дослідження

У 1979 році доктор Йон Кабат-Зінн, засновник Клініки зі зняття стресу та Центру усвідомленості у Медичному центрі Університету Массачусетс, представив доповідь про усвідомлену медитацію. Він представив дані десяти років клінічних обстежень більше 4 000 чоловік, які пройшли 8-тижневий курс, відомий як "Програма зняття стресу" (Stress Reduction and Relaxation Program) у Медичному центрі Університету Массачусетс.

Д-р Кабат-Зінн визначає оздоровчу силу усвідомленої медитації як "систематичного підходу до розвитку нових видів управління і мудрості у нашому житті, основаного на внутрішній здатності організму до розслаблення". Ця форма медитації може бути використана при таких проблемах як головний біль, високий кров'яний тиск, болі у попереку, хвороби серця. Всі ці проблеми пов'язані з перенапруженням.

Чи потрібна медитація здоровим людям? Вивчаючи життя ченців, які проводять у медитації навіть ціле життя, експерти виявили, що медитація поліпшує здатність пізнання. Якщо ви - людина чутлива, що приймає близько до серця все, що відбувається, то медитація допоможе змінити ваше сприйняття світу. Вона буде тривалий час сприяти гарному настрою. Якщо протягом восьми тижнів ви будете по 1 годині проводити у спогляданні, то це зміцнить ваш ментальний імунітет та посилить позитивне мислення.

Схід і Захід - два погляди на одне питання

Жителі Сходу і жителі Заходу ставляться до споглядання по-різному. В Америці споглядання не пов'язане з релігією. Американці розглядають медитацію як вправу для розуму. Вони вважають, що інтелект людини можна тренувати виконанням вправ. Вони також вважають, що можна навчити наше мислення працювати з емоціями, концентрувати увагу, дисциплінувати думку.

У традиційній культурі Сходу основоположними поняттями є: людина - невід'ємна частина природи, душа і тіло взаємодіють між собою. Крім медитації, східні люди приділяють увагу поліпшенню характеру, етиці та чиненню благодіянь. Їх концепція така: коли розум людини звільняється від суєтних думок, то між розумом і тілом досягається гармонія.

Практика - критерій істини

В останні роки Фалуньгун, який наставляє слідувати в житті Істині, Доброті, Терпінню, поширився по всьому світу. Ця практика для досягнення спокою розуму робить акцент на медитації.

Бажаючі можуть спробувати наступний простий метод: сядьте на подушку зі схрещеними ногами, спину тримайте прямо. Якщо так сидіти незручно, то можна спертися ліктем. Розслабте тіло, закрийте очі. Дихайте повільно. Якщо з'являються безладні думки, не звертайте на них уваги. Також намагайтеся уникати напливу почуттів. Якщо не можете зосередитися, не впадайте у відчай. Раз ви вже помітили таку ситуацію, то це - крок вперед. Продовжуйте стежити за думками, які відвідують вас, але не слідуйте за ними. Таку практику краще виконувати щодня, тоді ваші думки стануть яснішими. А збереження добродушності день за днем зміцнить ваш гарний настрій.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...