• Вправи цігун — альтернатива лікам?

  • П'ятниця, 2 жовтня 2015 року

Асортимент лікарських засобів і апаратів для оздоровлення дедалі розширюється, множаться і фірми, що їх випускають. Найчастіше люди намагаються вирішити питання хвороб шляхом ліків, але дехто, зневірившись у різних засобах та їхніх побічних ефектах, звертається до альтернативних методів, зокрема до вправ цігун. Цей факт спонукає переглянути підхід до вивчення механізмів людського тіла.
 

Пропрацювавши 25 років у практичній медицині я, як фахівець, змушений визнати, що медицина часто пропонує нам усунення наслідків захворювання, а не їхньої причини. Самі пацієнти, які звертаються за допомогою, також погано уявляють собі реальну картину як порушень в організмі, так і їх лікування. А вона непроста. При будь-якому захворюванні виникають порушення на глибоких рівнях: нервово-психологічному, гормональному, клітинному. Використання ж будь-яких ліків і апаратів не торкається глибоких «коренів» хвороби, впливаючи лише на «верхівку». Часто це призводить до того, що хвороба не виліковується, а згладжуються лише її прояви.

До того ж лікування супроводжується великою кількістю побічних ефектів, не кажучи вже про появу на ринку безлічі псевдоліків. Тому не дивно, що вчені дедалі частіше звертаються до вивчення найдавніших надбань минулого, зокрема вправ цігун. Подібні дослідження відіграють усе більшу роль у сучасному суспільстві, розширюючи кругозір і можливості медицини.

Вивчення стародавніх методик і вправ цігун показало, що вони зосереджують у собі не лише вражаючу культурну спадщину безлічі поколінь. Цігун увібрав найглибші й величезні наукові досягнення цивілізацій. І рівень цих досягнень часто перевищує пізнання нашої науки. На даний час у різних країнах серед низки різних досліджень є і дослідження древньої системи цігун Фалунь Дафа (Фалуньгун).

Московське бюро медико-юридичного аудиту здійснило всебічне клінічне обстеження людей, які займаються вправами цігун Фалунь Дафа. Висновок такий: «Оздоровча ефективність програми становить 75 %. Експертне медичне обстеження групи до і після занять за програмою показало значне поліпшення їхнього фізичного та психічного стану. Програма не несе будь-якої шкоди як фізичному, так і психічному здоров'ю учасників і може бути рекомендована як одна із прийнятних програм оздоровлення». Дослідники відзначають зникнення у більшості тих, хто займається вправами цігун Фалунь Дафа, хронічних і важких захворювань, які вважаються у сучасній медицині невиліковними.

На початку 90-х рр. у Пекіні під час соціологічного дослідження сотень людей, які займалися вправами цігун Фалунь Дафа, було також отримано цікаві результати. 87% досліджуваних утратили потребу у відвідуванні лікарів, а зниження витрат на лікування становило 90%. Люди, які почали практикувати Фалунь Дафа, відзначали у себе одужання від таких серйозних захворювань, як гіпертонія, захворювання серця, цукровий діабет і багато інших.

У 2005 р. у журналі «Альтернативної та нетрадиційної медицини» були опубліковані результати досліджень доктора Лі та інших вчених із Техаського університету, у яких вони дійшли висновку, що медитація здійснює позитивний вплив на вищому рівні регуляції організму — на рівні генів.

«Можливо, практика вправ цігун може регулювати імунітет, клітинний метаболізм і тривалість життя клітини на транскрипційному рівні. Наше попереднє дослідження є першим свідченням того, що практика вправ цігун може здійснювати транскрипційне регулювання на геномному рівні», — говорять дослідники.

Під час експериментального дослідження у людей, які займаються цігун Фалунь Дафа було виявлено перебудову генів, що відповідають за підвищення імунітету, поліпшення елементів крові й нормалізацію обміну речовин.

Від 11 по 14 серпня 2007 року у Сан-Дієго проходила 65-та щорічна Міжнародна конференція психологів. У доповіді доктор Лю повідомив про те, що у результаті вправ практики Фалуньгун відкриваються енергетичні канали тіла людини і збільшується приплив життєвої енергії. Коефіцієнт ефективності серцево-мозкової активності у практикуючих підвищився від 40% перед практикою до 94% після заняття.

Результати досліджень біоенергії тих, хто займаються вправами цігун Фалунь Дафа, наведені на цій конференції, демонструють показники біоенергії пальців до і після годинної медитації (див. фото).

Фотографія біоенергії показує, що виконання вправ Фалунь Дафа може посилити енергетичне поле людини і покращити циркуляцію енергії в людському тілі. Номери з 1 по 5 — це демонстрація показників біоенергії, знятих з великого пальця, вказівного пальця, середнього пальця, безіменного пальця і маленького пальця лівої руки тих, хто займається такими вправами. Біоенергія правої руки є такою ж і не представлена на знімку.
 

Фотографію було зроблено за допомогою високовольтної високочастотної технології Kirlian CV6000 з використанням фотоапарата Соні DCR-VX2000 NTSC. Результати показали, що біоенергія в пальцях тих, хто займається вправами, значно збільшилася після одногодинної медитації, що вказує на поліпшення периферійної циркуляції. Десять пальців з'єднують периферійні енергетичні меридіани тіла і точки акупунктури. Проведений експеримент доводить, що у результаті вправ цігун відкриваються енергетичні канали тіла людини і збільшується приплив енергії.

Під час здійсненого у Дослідницькому центрі ім. Мейсона Вашингтонського університету вивчення процесів, які відбуваються в організмі тих, хто займається вправами Фалунь Дафа, було виявлено біохімічні зміни у клітинах, що активують протипухлинний захист.

Рівень розвитку науки поки не дозволяє побачити повну картину змін, які відбуваються в організмі піддослідних. Учені вважають, що необхідне подальше вивчення того, як стародавня система вдосконалення Фалунь Дафа, а також інші види цігун і медитація регулюють здоров'я через свідомість і духовність людини.

Юрій Орлов, лікар. Велика Епоха, Україна.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...