• Вправи цігун – альтернатива лікам?

  • П'ятниця, 2 жовтня 2015 року

Усе більше поширюється асортимент лікарських засобів і апаратів оздоровлення, множаться фірми, що їх випускають. Найчастіше люди намагаються вирішити питання хвороб шляхом ліків, але деякі, зневірившись в останніх, а особливо – в побічних ефектах від них, звертаються найчастіше до альтернативних методів, зокрема, до вправ цігун, переглядаючи весь підхід медицини до людського тіла.

Пропрацювавши 25 років у практичній медицині, як фахівець, змушений визнати, що медицина часто пропонує нам усунення наслідків захворювання, а не їх причини. Самі пацієнти, які звертаються за допомогою, також погано уявляють собі реальну картину як порушень в організмі, так і їх лікування. А вона непроста. При будь-якому захворюванні виникають порушення на глибоких рівнях: нервово-психологічному, гормональному, клітинному. Використання ж будь-яких ліків і апаратів не торкається глибоких «коренів» хвороби, впливаючи лише на «верхівку», лікуючи не корінь хвороби, а згладжуючи лише її прояви.

До того ж лікування супроводжується великою кількість побічних ефектів, не кажучи вже про появу на ринку безліччю псевдоліків. Тому не дивно, що деякі вчені частіше звертаються до дослідження найдавніших надбань минулого, а саме – вправ цігун. І ці дослідження відіграють усе більшу роль у сучасному суспільстві, розширюючи кругозір і можливості медицини.

Зокрема, вивчення стародавніх методик і вправ цігун показало, що вони зосередили в собі не тільки вражаючу культурну спадщину безлічі поколінь. Цігун увібрав найглибші й величезні наукові досягнення незліченної кількості цивілізацій. І рівень цих досягнень часто перевищує пізнання нашої науки. Серед інших з'явився ряд досліджень у різних країнах у галузі найдавнішої системи цігун Фалунь Дафа (Фалуньгун).

Московське бюро медико-юридичного аудиту провело всебічне клінічне обстеження людей, які займаються вправами цігун Фалунь Дафа. Висновок такий: «Оздоровча ефективність програми становить 75 %. Експертне медичне обстеження групи до і після занять за програмою показало значне поліпшення їх фізичного та психічного стану. Програма не несе будь-якої шкоди як фізичному, так і психічному здоров'ю учасників і може бути рекомендована як одна із прийнятних програм оздоровлення». Дослідники відзначають зникнення у більшості тих, хто займається вправами цігун Фалунь Дафа, хронічних і важких захворювань, які вважаються в сучасній медицині невиліковними.

Слід також зазначити, що на початку 90-х рр. у Пекіні, під час соціологічного дослідження сотень людей, які займалися вправами цігун Фалунь Дафа, були здобуті ще більш дивні результати. 87 % досліджуваних утратили потребу у відвідуванні лікарів, а зниження витрат на лікування становило 90 %. Люди, які почали практикувати по Фалунь Дафа, відзначали у себе одужання від таких серйозних захворювань, як гіпертонія, захворювання серця, цукровий діабет і багато інших.

У 2005 р. в журналі «Альтернативної та нетрадиційної медицини» були опубліковані результати досліджень доктора Лі та інших з Техаського університету, в яких вони дійшли висновку, що медитація здійснює позитивний вплив на вищому рівні регуляції організму – генному. «Практика вправ цігун може регулювати імунітет, клітинний метаболізм і смерть клітини, можливо на транскрипційному рівні. Наше попереднє дослідження є першим свідченням того, що практика вправ цігун може проявити транскрипційне регулювання на геномному рівні». Під час експериментального дослідження було встановлено, що у людей, які займаються цігун Фалунь Дафа, виявлена перебудова генів, що відповідають за підвищення імунітету, поліпшення елементів крові й нормалізацію обміну речовин. І це поки лише те, що вдалося виявити.

З 11 по 14 серпня 2007 року в Сан-Дієго проходила 65-та щорічна Міжнародна конференція психологів. У доповіді доктора Лю говорилося про те, що «в результаті вправ практики Фалуньгун відкриваються енергетичні канали тіла людини і збільшується приплив життєвої енергії. Коефіцієнт ефективності серцево-мозкової активності у практикуючих підвищився від 40 % перед практикою до 94 % після практики».

Результати досліджень біоенергії тих, хто займаються вправами цігун Фалунь Дафа, наведені на цій конференції, демонструють показники біоенергії пальців до і після годинної медитації (див. фото).

Фотографія біоенергії показує, що виконання вправ Фалунь Дафа може посилити енергетичне поле людини і поліпшити циркуляцію енергії в людському тілі. Номери з 1 по 5 – це демонстрація показників біоенергії, знятих з великого пальця, вказівного пальця, середнього пальця, безіменного пальця і маленького пальця лівої руки тих, хто займається такими вправами. Біоенергія правої руки така сама і не представлена на знімку.

Фотографія була зроблена за допомогою дуже поширеної високовольтної високочастотної технології Kirlian CV6000 з використанням фотоапарата Соні DCR-VX2000 NTSC. Результати показали, що біоенергія в пальцях тих, хто займається вправами , значно збільшилася після медитації тривалістю одна година, що вказує на поліпшення периферійної циркуляції. Десять пальців з'єднують периферійні енергетичні меридіани тіла і точки акупунктури. Проведений експеримент доводить, що в результаті вправ цігун відкриваються енергетичні канали тіла людини і збільшується приплив життєвої енергії.

У ході наукових досліджень тих, хто займається вправами цігун Фалунь Дафа, проведених у Дослідницькому центрі ім. Мейсона Вашингтонського університету, були виявлені біохімічні зміни в клітинах, що активують протипухлинний захист.

На жаль, рівень розвитку нашої науки поки не дозволяє побачити повну картину всіх разючих змін, які відбуваються в організмі тих, хто  вдосконалює душу і тіло за допомогою вправ цігун. Учені вважають, що необхідне подальше вивчення того, як стародавня система вдосконалення Фалунь Дафа й інші види цігун і медитація регулюють здоров'я через свідомість і духовність людини.

Юрій Орлов, лікар. Велика Епоха, Україна

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...