• Пройти життєві негаразди, щоб стати сильніше

  • П'ятниця, 12 листопада 2010 року
Як відомо, для того, щоб загартувати сталь, треба створити високу температуру. Щось схоже відбувається з психікою людини після того, як вона пройшла «вогонь, воду та мідні труби». Насправді, всі життєві негаразди, які ми проходимо, роблять нас сильнішими.

Після того, як ми з'явилися з утроби матері, нам довелося подолати певний шлях і отримати деякий досвід. Чим з більшими випробуваннями стикається людина, тим більшу впевненість в житті й мудрість вона отримує. Звичайно, вираженість негараздів у кожного різна, тому це все відносно. Те, що для одного пересічна життєва проблема, для іншого - катастрофа.

Завдяки недавнім дослідженням, результати яких були опубліковані в Journal of Personality and Social Psychology, це тепер не просто філософський погляд на життя або особливість світогляду. Вчені з американського Університету Баффало з'ясували, як позначаються на психічному здоров'ї людини життєві випробування.

Як повідомляє портал Medlinks.ru, в даному дослідженні взяли участь 2389 людей, які розповіли про свої негаразди та трагедії, що трапилися з ними. Паралельно вчені аналізували психічні показники, такі як, психічне виснаження, функціональні порушення, посттравматичний стрес, задоволеність життям.

У підсумку виявилася закономірність, яка описується U-подібною кривої. Висока задоволеність життям і психічна врівноваженість визначалися у людей, які або мало стикалися з негараздами, або пережили сильні потрясіння протягом життя. Однак ті, хто мав у житті сумний досвід, мав більш широкі адаптаційні можливості та був здатен більш спокійніше переносити недавні проблеми і швидко відновлювати душевну рівновагу.

Один із авторів досліджень Марк Сірі (Mark Seery) заявив: «Незважаючи на те, що ми враховували лише серйозні проблеми, подібні втрати коханого, швидше за все, менш трагічні події також можуть підвищувати душевну стійкість».

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...