• Чи може фруктоза сприяти зростанню ракових клітин?

  • Неділя, 10 жовтня 2010 року
Рак - це стан, викликаний інтенсивним, швидшим, ніж належить, поділом клітин і утворенням скупчень атипових клітин. Сприяти раковому переродженню клітин можуть, наприклад, деякі хімічні речовини, вільні радикали, радіація.

Як тільки ракові клітини утворилися, їм потрібно харчування, щоб вижити. Ракові пухлини можуть сформувати свою власну систему кровопостачання, за допомогою якої вони зможуть отримувати життєво необхідні живильні речовини, щоб жити і розмножуватися.

Вже давно визнано, що ракові клітини процвітають, коли харчуються глюкозою - ключовим паливом. Тоді можна подумати, що хворим на рак доцільно відмовитися від вживання продуктів, які викликають підвищення рівня цукру в крові, таких, як солодощі й крохмалисті вуглеводи, включаючи хліб, картоплю, рис, здобне тісто і більшість круп на сніданок.

На цьому тижні я з інтересом прочитав про дослідження, опублікованев серпневому виданні Cancer Research («онкологічних досліджень»), в якому вивчався вплив фруктози, а не глюкози на ріст ракових клітин.

Натуральна фруктоза міститься у фруктах і овочах, а також складає ½ сахарози - іншу половину якої становить глюкоза. І, нарешті, фруктоза міститься в кукурудзяному сиропі з високим вмістом фруктози (HFCS), який за останні пару десятиліть стає все більш популярним на Заході.

До відносно недавнього часу фруктоза користувалася «здоровою» репутацією на основі того, що не викликала різкого підвищення цукру в крові. З цієї причини її особливо рекомендували діабетикам.

Однак, виявилося, що фруктоза токсично діє на організм. Одне дослідження, опубліковане в червні в журналі «Гепатологія», показало, що фруктоза викликає ожиріння печінки. В іншому дослідженні, проведеному університетами Прінстона і Рокфеллера, опублікованому в лютому в журналі «Фармакологія, біохімія і поведінка», був зроблений висновок, що HFCS призводить до ожиріння щурів.

Назад до раку

Зазначене дослідження виявило, що харчування фруктозою призводить до розмноження ракових клітин. Очевидно, що це не добра справа. Автори дослідження припускають, що скорочення споживання рафінованої глюкози може перервати зростання ракових утворень.

Після всмоктування фруктоза транспортується в печінку. Більша частина її засвоюється в печінці, це означає, що тільки мала кількість фруктози потрапляє в загальну систему кровообігу. Деякі дані вказують на те, що фруктоза може виявитися безпосередньо токсичною для печінки, і її вживання пов'язують з ожирінням печінки, накопиченням жиру всередині клітин печінки.

А як щодо інших тканин в організмі?

Одним з впливів фруктози є нестримне виробництво в печінці сечової кислоти. Сечова кислота є кислою. А деякі ракові клітини краще ростуть в кислому середовищі.

В організмі існують процеси, які регулюють кислотно-лужний баланс (Ph) системи кровообігу в досить вузьких рамках. Проте існує можливість, що цей баланс порушиться в кислу сторону, і це може сприяти зростанню ракових клітин.

Мені невідомі які-небудь дані в науковій літературі, що зв'язують вживання фруктози та рак. Однак це недавнє дослідження показує, що слід виключити з живлення фруктозу та кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози.

Лікар Джон Бріффа - лікар-терапевт з Лондона і автор статей на теми харчування й натуральної медицини.

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...