• Мешканці верхніх поверхів втрачають зв'язок із землею

  • Неділя, 5 вересня 2010 року
Людина потребує магнітного поля Землі, від якого залежить її здоров'я. Більшість сучасних будівель мають в своїй конструкції металеві елементи, які знижують природний рівень поля планети. Це послаблює захисні сили людини і стає причиною захворювань.

В одній з попередніх статей ми вже розповідали про важливість геомагнітного поля землі (ГМП) для здоров'я людини («”Живі магніти” або невидима складова здоров'я»). При зменшенні рівня магнітного поля у людини знижується працездатність, послаблюється імунітет, розвивається дисфункція серцево-судинної та нервової систем.

З давнини люди підтримували зв'язок із землею. У багатьох давніх культурах її обожнювали та намагалися дотримуватись природних знаків у повсякденному житті. Таким чином, наші предки перебували в гармонії з природними силами.

В даний час з розвитком науки деякі стародавні принципи втратили актуальність. Технічний прогрес приніс багато нового, однак ми забули про те, що ми частинка природи. Незважаючи на те, що медицина досягла високого рівня, в цілому захворюваність підвищується, а людство стає менш здоровим. Це зворотна сторона технічного прогресу. Окремий випадок такої тенденції - залізобетонна структура багатоповерхівок.

Вчені з Курського державного медичного університету та Центру гігієни та епідеміології досліджували багатоповерхові будинки в Курську. Використовуючи прилад міллітесламетр, що вимірює індукцію постійного магнітного поля, вчені обійшли в цілому 35 багатоповерхових будинків. Серед них виявилися як панельні, так і цегляні.

Головний результат, отриманий під час досліджень: з кожним поверхом сила магнітного поля слабшає. Це обумовлено екрануванням магнітних сил планети залізобетонними конструкціями.

Учені використовували технічний термін «коефіцієнт ослаблення», який свідчить про вираженість падіння рівня магнітного поля. Отже, виявилося, що коефіцієнт ослаблення ГМП на верхніх поверхах 9 поверхових будинків знаходиться в інтервалі від 1,2 до 4, і в середньому становить близько 2,2. У нормі допустимий для робочих місць коефіцієнт дорівнює 2. Однак для житлових будинків він чомусь не нормований.

Дослідники пішли далі і вирішили перевірити різні будівельні матеріали на предмет їхньої здатності екранувати магнітне поле. З цією метою матеріали поміщали між магнітом і вимірювальним приладом. Виявилося, що найменше екранує дерево - 1%, потім цегла (керамічна або силікатна) - 6,7%, після бетон - 9%. Ну а найбільше екранує сталь. Сталевий аркуш товщиною всього 1 міліметр знижував рівень ГМП майже на 70%.

Відомо, що металоконструкції використовують для будівництва багатоповерхівок. На думку вчених, з кожним роком ця проблема стає все більш актуальною, оскільки кількість багатоповерхових будинків швидко зростає.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...