• Адміністрація Обами оскаржить заборону на дослідження стовбурових клітин

  • Субота, 28 серпня 2010 року
Адміністрація Барака Обами оскаржить рішення американського суду про незаконність державного фінансування досліджень ембріональних стовбурових клітин. Про це заявив у вівторок представник міністерства юстиції США Метью Міллер. За його словами, апеляція на постанову суду подана до кінця поточного тижня.

У понеділок суддя федерального окружного суду округу Колумбія Ройс Лембрет призупинив дію нових правил фінансування досліджень в області клітинних технологій, затверджених Бараком Обамою навесні минулого року. На думку судді, політика адміністрації Обами суперечить американському законодавству, що забороняє витрачати гроші платників податків на дослідження, які передбачають руйнування людських ембріонів.

Позов проти держпідтримки досліджень стовбурових клітин подали до суду кілька релігійних організацій та двоє вчених, що займаються розробкою біотехнологій, що не суперечать релігійній етиці.

За даними Національного інституту здоров'я США (NIH), різні наукові установи країни отримали на дослідження ембріональних стовбурових клітин 131 мільйон доларів. Вчені можуть як і раніше використовувати вже виділені їм кошти, однак подальше фінансування в даний час знаходиться під питанням. За оцінками NIH, постанова суду поставила під загрозу зриву 22 наукових проекта, загальний бюджет яких складає 54 мільйони доларів.

Джерело: medportal

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...