ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Визначений найбезпечніший для зору шрифт

Велика Епоха
Оптимальним для читання комп'ютерним шрифтом виявився Verdana. Вчені з Лабораторії зорової ергономіки в США прийшли до висновку, що Verdana є найбільш безпечним для очей серед всіх використовуваних шрифтів.

Тривале використання комп'ютера може призвести до розвитку так званого «синдрому комп'ютерного зору» (Computer Vision Syndrome). Його симптоми: тимчасова короткозорість, дисфункція очних м'язів, зниження чутливості зору, печіння в очах тощо. Згідно зі статистикою, синдром комп'ютерного зору мають 60 - 90% постійних користувачів комп'ютерів.

Проте існують чинники, що знижують несприятливу дію комп'ютера на очі. Наприклад, використання правильного комп'ютерного шрифту.

Учені прийшли до думки, що при читанні текстів, набраних шрифтом Verdana, очі відчувають найменшу напругу. Цей шрифт був розроблений в 1996 році художником Меттью Картером для корпорації Microsoft. Особливістю Verdana є відсутність зарубок букв і їх збільшений за рахунок міжрядкового інтервалу розмір.

Крім того, керівник досліджень професор оптометрії Джим Шиді (Jim Sheedy) вважає, що важливим є й розмір шрифту: «Якщо розмір тексту в три рази менше, ніж ваш пороговий розмір, то вам доведеться напружуватися, щоб прочитати його».

Ідеальним розміром комп'ютерного шрифту дослідники вважають - 10-12 пунктів.