• Як побороти 'післявідпускний синдром'

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Середа, 1 вересня 2010 року
Після відпустки у багатьох людей починаються мігрені, напади тривоги, кишкові болі і розлади.

Сім способів боротьби з цим "післявідпускним синдромом" запропонував Аттіліо Джакоза, науковий директор Департаменту гастроентерології санітарно-поліклінічної групи Монца, пише utro.ua.

Американці називають таке явище Post-Vacation Blues - післявідпустковою нудьгою, або стресом, пов'язаним з поверненням на роботу. Подібний стан спостерігається у кожного десятого італійця.

Стрес проявляється тому, що під час відпустки ми багато рухалися, не обмежували себе в їжі, отримували нові враження, ми втомилися. Але найголовніше, будь-якої нормальної людини шокує думка про те, що належить знову наполегливо працювати.

По-перше, гастроентеролог радить перейти на дієту, що складається з фруктів, овочів і води. І, що актуально для Італії, виключити піцу.

По-друге, офісним працівникам, які звикли одягати на роботу костюми з краватками, варто по змозі від цього утриматися і якийсь час поносити повсякденний одяг.

По-третє, активний спосіб життя треба продовжувати - здійснювати тривалі піші прогулянки, поїздки на велосипеді. Варто також повертатися додому з роботи трохи раніше для "декомпресії". І щоб вирішити можливі проблеми, що виникли, поки вас не було вдома.

На деяких підприємствах, наприклад Nestlе, для вирішення цієї проблеми службовцям надається можливість спілкуватися з особистими тренерами та іншими фахівцями. В їдальні пропонуються спеціальні страви. Дієтологи рекомендують їсти виноград, оскільки в шкірці виноградин стримається мелатонін - гормон, що регулює ритм сну-неспання і сприяє релаксації.

Їжа у післявідпустковий період має бути багата на білки і вуглеводи. Слід пити воду, а також трав'яні і чайні настої. Експерти відзначають благотворний вплив на людину різних рослин так званої квіткової терапії Баха: клематиса, яблучного цвіту, оливи, солодкого каштана.

Крім того, як засіб проти стресу можна раз по раз переглядати зняті під час канікул фото- і відеокадри і переживати заново прекрасні моменти.

"Щоб не набрати ваги, не можна забувати про фізичну активність: досить аеробних рухів низької інтенсивності, як піша прогулянка або легкий біг (серцевий ритм не повинен перевищувати 135 ударів на хвилину), але великої тривалості, щоб надати хорошого імпульсу метаболізму", - радить експерт.

Зазначимо, що про поствідпускну депресію психологам відомо давно. Як кажуть лікарі, замість того щоб з потроєною енергією здійснювати трудові подвиги, багато людей після виходу з відпустки починають хандрити. Лікувати такий синдром медики зазвичай радять сонячними ваннами, ранковою зарядкою і шоколадом.

Спеціалісти зазначають: що довша відпустка, то складніше потім влитися у свій робочий графік. На появу поствідпускного синдрому впливає і ставлення людини до своєї роботи. Лікарі кажуть, що значно яскравіше депресія після канікул проявляється у тих, хто не в захваті від своєї роботи. Важко включитися у робочий режим тим, хто не змінює сферу своєї діяльності, занадто довго сидить на одному місці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...