• Наше здоров'я - це те, що ми п'ємо

  • П'ятниця, 3 вересня 2010 року

Згідно з нещодавнім дослідженням, наше здоров'я залежить від води, яку ми п'ємо. «З водою ми випиваємо 90% наших хвороб» - говорив Луї Пастер, один з учених, що відкрив спосіб знезаражування молока.

 У країнах, що розвиваються, де існує дефіцит питних ресурсів, вода стає джерелом більшості хвороб. Проте в новому дослідженні, що було проведено в травні 2010 року, виявилося, що і в індустріально розвинених країнах хвороба Паркінсона знаходиться в тісному зв'язку зі ступенем чистоти води. Одночасно з'ясовується, що 10 найважливіших річок Землі вже знаходяться на межі кризи.

У статті «Глобальне забруднення води і здоров'я» з журналу «Щорічні дослідні звіти про навколишнє середовище і ресурси» говориться, що якість води - одна з великих проблем для здоров'я.

«У цій публікації досліджено основні групи шкідливих речовин, що містяться у воді, їх вплив на здоров'я та розглянуті методи, що зменшують їх концентрацію», - пише група учених під керівництвом Р. Шварцбаха з інституту Швейцарської вищої технічної школи Цюріха. «Постійне забруднення прісноводних систем органічними отруйними речовинами відбувається протягом десятків років» - повідомляється в статті.
 

Хвороба Паркінсона та забруднення питної води

Ще одне дослідження, проведене в травні 2010, присвячене хворобі Паркінсона, виявило взаємозв'язок між здоров'ям і чистотою води. У 110 пацієнтів з хворобою Паркінсона, вчені виявили кореляцію між виникненням захворювання та споживанням шкідливих речовин. Наприклад, інсектицидів, барвників, нафталіну та його похідних. Результати дослідження підводять до того, що вживання неочищеної колодязної або джерельної води, враховуючи хімікати, що містяться в ній, значно підвищують ризик виникнення хвороби Паркінсона.

Що стосується рівня здоров'я в країнах без централізованого забезпечення чистою водою, то очевидно, що він знаходиться в тісному взаємозв'язку з показниками гігієнічних стандартів. Наприклад, захворюваність серед населення небезпечними шлунково-кишковими інфекціями та паразитами відображає якість питної води у відповідних регіонах. Тому поліпшення якості води в цих регіонах сприяє зниженню захворюваності.

Гігієна та якісне очищення води запобігають гострій кишковій інфекції та зараження паразитами. І навпаки, погіршення якості води, як правило, призводить до збільшення хвороб.

У своєму звіті до міжнародного дня води Всесвітній фонд дикої природи (WWF) повідомив, що 10 найважливіших річок Землі перебувають у критичному стані. При цьому, фактори, що шкодять екологічній системі річок, різні. За розслідуванням WWF найбільша небезпека виходить від гребель, різних зловживань, змін клімату, забруднення, судноплавства та інших факторів. У дослідницькому звіті криза 10 найбільших річок прирівнюється за своєю масштабністю до зміни клімату всієї планети.

10 найважливіших річкових систем знаходяться в критичному стані

До 10 найважливішим річкових систем Землі відносяться Ріо Гранде, Ла Плата, Ганг, Інд, південно-азійський Салуін, Ніл, разом з озером Вікторія, австралійська річка Муррей, Дунай, Меконг і Хуанхе.

Більша частина населення Землі живе у великих містах і поселеннях, життя яких залежить від цих річок. Якщо вода цих річкових систем перестане бути придатною, то зникне й основа для життя мільйонів людей.

Особливо сильна небезпека виходить від забруднення найбільшою в Китаї ріки - Янцзи, її прісної та морської води на узбережжі.
 

Більша частина води в річці Янцзи забруднена до критичної позначки

Понад 60% води річки Янцзи забруднено понад критичної позначки. З дослідницького звіту китайської установи з захисту вод виходить, що трьома основними факторами забруднення є довільне скидання індустріальних та міських стічних відходів, хімікатів, які використовуються в сільському господарстві та судноплавство.

Кількість стічних вод, що скидаються в річку Янзци, становить 25 мільярдів тонн на рік. Це більше, ніж у дві інші великі річки Китаю - Хуанхе та Хуайхе разом узяті. Ці 25 мільярдів представляють близько чверті всіх стічних вод Китаю, а також 80% неочищених або недостатньо очищених скидів. Незважаючи на цю екологічну катастрофу, керівництво країни планує подальше інтенсивне використання води, побоюючись економічних втрат.

Тільки медузи та водорості виживають в забрудненій воді

З більш 20 000 озер в Китаї 75% забруднені водоростями. З кожним роком зникає все більше озер. Основні причини - зловживання водними резервами, хімічне забруднення та забруднення від тваринництва. Як вважають експерти, 70% прісної води всіх озер і 90% річок досягли критичної позначки забруднення.

Забруднення стічними водами в Китаї вже досягло такого масштабу, що якість води морського узбережжя стало небезпечним для риб. Бохайське море, одне з чотирьох на китайському узбережжі, невдовзі стане «мертвим морем». Адже в ньому виживають тільки примітивні організми такі, як креветки та медузи, і вже не знайти риби.

«Світ стоїть перед великою кризою питних ресурсів, рівною за своїм руйнівним потенціалом зміні клімату» - сказав доктор Девід Тікнер, керівник програми дослідження питної води WWF.

Читайте также на сайте...

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...