• Реаліті-шоу підштовхують підлітків до використання пластичної хірургії

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 4 вересня 2010 року

Підлітковий вік давно асоціюється у фахівців з різними харчовими розладами з психологічних причин. Тінейджери також є основною глядацькою аудиторією телевізійних реаліті-шоу.

Дослідники з Villanova University і Rutgers University (США) встановили, що підлітки, які часто дивляться реаліті-шоу, більш імовірно приєднаються до мільйонів людей, які кожен рік добровільно йдуть під ніж пластичного хірурга. Для тіла, що розвивається, а також для нестійкої психіки, такі радикальні втручання можуть мати серйозні та довгострокові негативні наслідки, попереджають медики.

У ході дослідження під спостереженням фахівців знаходилися 200 учасників до 20 років, яким запропонували переглянути кілька телевізійних реаліті-шоу. У результаті було зафіксовано, що під впливом таких передач дівчата частіше за юнаків хотіли б змінити зовнішність за допомогою пластичної хірургії. Дослідників шокувало, що перегляд програм, в яких герої змінювали свою зовнішність за допомогою хірургічного втручання, викликав схвальні відгуки юних глядачок, наприклад, такі відповіді, як "шоу, що надихає" або "я побачила в цій програмі нещасну дівчину, яка здійснила свою мрію".

Немає переконливих даних, що косметичні операції роблять людей більш щасливими, але підтверджена численними дослідженнями залежність від таких процедур, говорять клініцисти. Реаліті-шоу з красивими або, навпаки, зовні непривабливими героями, які змінили свою зовнішність, здатні сильно вплинути на психіку неповнолітніх, вважають психологи, і підштовхнути їх до зовсім непотрібної пластичної операції.

Захоплення косметичною хірургією, в свою чергу, може швидко стати психічної залежністю, дуже схожою за симптомами з харчовими розладами, коли хворі на анорексію постійно бажають схуднути ще "всього на кілька кілограмів", а в результаті виснажують себе до смерті.

Джерело: medlinks.ru

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...