• Якщо квапишся, тренуйся не поспішаючи

  • Вівторок, 14 вересня 2010 року

Body Focus: як при 20-хвилинному тренуванні один раз на тиждень привести своє тіло в найкращу форму. Звучить надто заманливо для того, щоб бути правдою. Двадцять хвилин тренування в тиждень цілком достатні для того, щоб стати струнким, здоровим і більш активним?

Це стверджує Маріо Адельт, тренер і директор фітнес-центру Body Focus в Гамбурзі - центру для «високоефективного персонального тренування». Цей тренер не схожий на «шафу» з бичою шиєю, який з'їв кілограми протеїну, і при рукостисканні він не роздрібнить ваші кисті.

Маріо Адельт виглядає так, як хотів би виглядати кожен: з правильними пропорціями тіла, еластичними рухами, ідеально прямою поставою. Тільки випадково можна помітити під рукавами футболки міцні м'язи. Ненав'язлива, елегантна міць хижої кішки.

Як часто тренується сам Адельт? Раз на 8-10 днів! За 20 хвилин він працює так інтенсивно, що потім його тілу потрібно більше відпочинку. Неймовірно! Так тренується бізнес-еліта в Нью-Йорку. У Німеччині це поки новинка.

Не перевіриш - не повіриш

Як кажуть, не перевіриш - не повіриш. Після трьох тренувань вже можна помітити ефект, обіцяє Адельт. Тренування заплановані по понеділках.

«Візьми з собою рушник!», - радить подруга, яка два рази на тиждень потіє на тренуваннях. Тільки розігрів на біговій доріжці в неї займає від 20 до 45 хвилин. Була б у мене така витривалість, я б бігала підтюпцем. Але досі мені вдалося довести свою витривалість тільки за письмовим столом.

Бігової доріжки, на щастя, в Body Focus не видно. Замість цього, перед першим тренуванням я стою на вагах, які вимірюють показники обміну речовин і склад тіла: кількість м'язової маси, жирової маси і маси кісток, кількість води. Показники всі в нормі і відповідають показникам 16-річної людини. Чарівні ваги!

«Але не завадило б ще трохи м'язової маси», - вважає тренер. «М'язи - це саме пружне волокно. Тому вони відповідальні за силует, поставу та форму тіла», - пояснює він. Для тих, хто хоче бути струнким, не має сенсу голодувати. Оскільки втрачена при цьому вага включає не тільки жирову тканину, а також м'язову масу та воду. Деякі екстремальні дієти призводять навіть до зменшення маси кісткової речовини, якщо не поєднуються з тренуваннями.

Підігнано, як костюм, зшитий на замовлення

Отже, до тренажерів. Тренажери MedX на перший погляд не надто відрізняються від тих, що стоять у звичайних фітнес-центрах. «Є тільки деякі відмінності, що обумовлюють інтенсивність тренування», - пояснює мені тонкощі Адельт.

Під час тренування навантаження розподіляється так, що при русі в різних позиціях воно досягає різного ступеня інтенсивності для різних ділянок м'язів. Так як м'язи та суглоби не в усіх точках амплітуди однаково сильні. Завдяки цьому тіло отримує повноцінне тренування. «У фітнес-центрах часто можна побачити, що люди роблять різкі, швидкі рухи. Вони прагнуть з розмаху подолати слабке місце», - відзначає фізіотерапевт. Це пошкоджує суглоби.

Тренажери пристосовані не тільки до тренування так званих слабких місць людини. Їх можна коригувати індивідуально для кожного відвідувача. «Підігнати, як костюм на замовлення», - говорить Адельт.

Упряжка

Максимального ефекту від тренування можна досягти, коли вправи виконуються точно, і в рух приводяться тільки ті м'язи, які необхідні на даний момент. Наприклад, щоб тіло автоматично не допомагало м'язами ніг і стегон, коли тренуються тільки м'язи спини, ноги і стегна фіксуються. Крім того, тренер уважно стежить за тим, щоб рухи виконувалися правильно та в необхідному темпі.

Фітнес між двома тренуваннями

Тренування не викликало великої напруги, і рушник мені не знадобився. Температура повітря в залі на площі Генземаркт підтримується в межах 17°С. «Це знімає частину втоми організму при тренуванні», - пояснює фізіотерапевт, - «Не так швидко починаєш потіти».

«Якщо поспішаєш, можна в обідню перерву або між зустрічами зняти жакет, розстебнути воріт і відразу приступити до тренування», - говорить Адельт.

Тонка робота

При всьому дефіциті часу вправи виконуються повільно та сконцентровано. «Повільніше, тут тримати напругу, тепер тут знову повільно», - дружньо звучить голос тренера. Від уважних очей тренера не ховається нічого: чи впираються стопи рівномірно? Або: «Не забувайте дихати». Навантаження встановлюються так, що на кожному тренажері сили закінчуються після 60 - 90 секунд. Якщо руки або ноги тремтять, можна ще зробити один або два повтори. «Повільніше», - весь час ввічливо звучить нагадування.Свіжість зі слабкістю в колінах

Ось і все. Але не зовсім, як я і побоювалася. Власне, тренування можна продовжити. Але у мене є й інші справи, крім тренувань, та й досить фітнесу.

Спускаючись сходами, я зі сміхом помічаю, що м'язи втомилися і коліна підгинаються, як після довгої поїздки на велосипеді. Руки здаються гумовими весь залишок дня. А, загалом, я відчуваю себе бадьорою та свіжою.

Вранці наступного дня

Через нестачу руху в останні місяці, я вже стала подумувати, що чим старше стаєш, тим важче починати фізичні вправи: спортивна активність   щоразу відзначалася  болем у м'язах.

Від болю приходить відчуття втоми. Цікаво, як же я буду себе почувати після настільки інтенсивного тренування? Поки чудово! Ніякого почуття, як після велотуру. Злегка болять м'язи, нагадуючи про те, що я вже виконала мою тижневу програму фітнесу.

По секрету

На друге тренування я запізнилася на кілька хвилин. Щоб не втрачати часу, я приступаю до тренування в блузі. Завдяки кондиціонеру - ніяких проблем. Завдяки контрольованим рухам, не потрібно побоюватися, що блузка трісне по швах.

Немає нікого, хто б оглядав з нерозумінням мій неспортивний наряд, так як приміщення для тренування від всіх інших відокремлено тканиною. Кому приємно бачити співробітника або знайомого, коли у нього на завершальній стадії тренування тремтять руки? Протягом 20 хвилин тренування всі тренажери разом із тренером належать лише тому, хто тренуюється. Також і роздягальня з душем.

Все це має свою ціну: від 55 € за одне півгодинне тренування або ж 39,90 € при купівлі вигідного пакету з декількох тренувань, включаючи переодягання.

Зміни в тілі

Я радію вправам для преса: від поліпшення кровообігу з'являється відчуття метеликів у животі. І взагалі, скучивши за більшою рухливістю, я краще відчуваю своє тіло.

«Навіть якщо важко, не з розмаху, а повільно, і краще одним рухом менше». Навіть під час третього тренування увага тренера не зменшилася. Спускаючись сходами, відчуваю, що на цей раз у мене міцні коліна. А «гумовість» в руках проходить за півгодини.

Роздумуючи, сісти мені відразу за комп'ютер або спочатку поїсти, я впираюся руками в боки й відчуваю, що моя талія стала міцнішою. Дійсно: після третього тренування помітні зміни.

Мої плечі не відчувають болю. Вони просто більш відчутні. Це стає помітно, коли я хочу прийняти за письмовим столом звичну нездорову позицію з скорченою спиною та плечима. Це не так приємно, як пряма постава, тому я виправляю її.

Наступне відкриття: причісуючись, зауважила, що плечі та руки набули форму. Адельт не обманув: це м'яке тренування дійсно високоефективне.

Хайке Золянскі. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...