• Кішка - не іграшка

  • Понеділок, 13 вересня 2010 року
Пухнастий улюбленець в будинку приносить багато радості та позитивних емоцій не тільки дітям, але й дорослим. Однак необхідно пам'ятати, що кішка - це не іграшка, і, наважившись завести кошеня, необхідно враховувати деякі моменти.

Кішка в домі - це майже член сім'ї. За думкою психологів, присутність в будинку кошеняти дуже корисно під час виховання дітей - вони навчаються піклуватися про тих, хто менше і безпорадніше за них, вчаться любити. Кошеня завжди підтримає дитину в будь-яких іграх, і дитині буде не так самотньо під час відсутності батьків. Дорослим кішки допомагають розслабитися, відпочити, зняти напругу. Коли господар погано себе почуває, засмучений або втомився, кішка це завжди відчує, ляже поруч, почне муркотіти, зігріє місце, яке болить. З кішкою можна поговорити, поскаржитися, виплакатися.

Однак, незважаючи на всі плюси, треба пам'ятати, що кішки є переносниками різних захворювань, таких, як хламідіоз (головна ознака хвороби у тварини - сильний кон'юнктивіт, який не піддається лікуванню), токсоплазмоз (протікає у тварини безсимптомно), сказ. Крім того, можливе зараження глистами, лишаєм. Тому нещодавно взяту тварину необхідно показати спеціалісту, який призначить потрібне лікування та зробить щеплення. Особливо це важливо у випадку, коли в будинку є вагітна жінка або тільки що народжена дитина.

Якщо Ви хочете мати тварину, яка Вас любить, слухається та розуміє, доведеться витратити на її виховання чимало часу. При цьому виховувати та привчати до гігієни необхідно не тільки кошеня, а й своїх домочадців. Змушуйте їх ретельно мити руки після ігор з кішкою, забороніть дитині цілувати тварину, поясніть, чим це небезпечно.

Тварина допоможе Вам зростити добру та чуйну дитину, а ті проблеми, які вона може завдати, нескладно передбачити та нейтралізувати.

Токсоплазмоз - це небезпечно, але кішки тут ні причому

Токсоплазмоз - це інфекційне захворювання, що викликається паразитом який оселилися в клітинах людини (чи тварини) на ім'я Toxoplasma gondii, в житті якого простежується дві стадії: котяча та некотяча.

Під час некотячої стадії токсоплазми проникають всередину кишкової стінки людини (чи тварини) і починають розмножуватися в клітинах до тих пір, поки клітини не лопаються від великої кількості мікробів, і тоді молоді токсоплазми через кров і лімфу поступово розносяться по всьому організму.

Лікувати хронічний токсоплазмоз важко, так як ліки погано діють на цисти (основну форму існування токсоплазм в організмі людини), тому найкращий ефект приносить лікування під час гострої фази.

І все ж зараження людини не є головною метою паразита, хоча це навряд чи може нас втішити. Кінцева мета токсоплазми - кішка (або те, що може стати її здобиччю), в організмі якої вона проходить завершальну стадію свого розвитку, оточує себе щільною оболонкою та виводиться разом із фекаліями. Потім знову настає черга людини (прибирали, приміром, за кішкою) або свинок і мишок (бігаючих десь поруч). І так далі ...

Ознаки хвороби

У гострий період захворювання може протікати під маскою простудно-вірусної інфекції: підвищення температури, головний біль, судоми, м'язові болі, збільшення лімфовузлів, печінки та селезінки. У хронічній стадії (коли мікроорганізм вже тривалий час знаходиться в тканинах) людина відчуває підвищену стомлюваність, апатію, порушення сну, погіршення пам'яті, підвищену сприйнятливість до звукових та зорових подразників.

Поразка опорно-рухового апарату супроводжується сильними болями в м'язах, затруднений рух. При ураженні серцевого м'яза людина відчуває біль, серцебиття, знижується артеріальний тиск. В шлунково-кишковому тракті можуть спостерігатися ниючі болі в животі, метеоризм, порушення апетиту, сухість в роті, ураження підшлункової залози. Особливо небезпечно ураження мозку, яке може призвести до неврологічних і психічних порушень.

Джерела зараження

У звичайній ситуації здорова людина не може заразитися токсоплазмозом від хворої людини. Але це можливо при пересадці органів і тканин, а також через плаценту від вагітної жінки її плоду (причому, це може відбутися тільки один раз одній дитині).

У всіх інших випадках зараження відбувається оральним шляхом. Наприклад, при вживанні м'ясних продуктів, які не пройшли достатню термічну обробку, непастеризованого молока, некип'яченої води, немитих фруктів, овочів і зелені (оскільки вони контактують з ґрунтом, в якому можуть бути токсоплазми).

Можливо також зараження через пошкоджені слизові та шкірні покриви.

Токсоплазмоз і вагітні жінки

На думку медиків, зараження жінки токсоплазмозом під час вагітності або незадовго до цього може призвести до викидня або передчасної загибелі плоду, а також до смерті новонародженого або народження дитини з уродженою патологією нервової системи, ураженням очей, органів слуху та інших життєво важливих систем.

Токсоплазма вважається не небезпечною для майбутньої дитини, якщо зараження жінки відбулося більш ніж за 6 місяців до зачаття. Якщо ж інфекція проникла в організм пізніше, то вірогідність передачі її плоду зростає з наближенням моменту зачаття. Біля однієї третини жінок, які заразилися в період вагітності, передають паразита плоду, а дві третини – народжують здорових неінфікованих дітей.

Але токсоплазмоз легко діагностувати. Оскільки обстеженню підлягають всі вагітні жінки на ранніх термінах вагітності (а в ідеалі й раніше), то можна вчасно вжити необхідних заходів і уникнути серйозних наслідків.

Кілька слів на захист кішок

Вважається, що вагітним жінкам не варто контактувати з тваринами, оскільки вони можуть як самі заразитися від них токсоплазмозом, так і заразити свою майбутню дитину. Але треба відзначити й той факт, що, по-перше, люди рідко заражаються токсоплазмозом від хворих тварин, а, по-друге, якщо тварина живе в будинку вже давно, і жінка заразилася задовго до вагітності, то (згідно з дослідженнями) її імунна система захищає майбутню дитину від зараження. Проте все ж таки не варто заводити нових домашніх тварин, якщо ви плануєте вагітність.

Так, основний життєвий цикл токсоплазми протікає в кишечнику кішок. Кішки виділяють паразитів з калом, і тоді ті можуть потрапити в організм людини (чи тварини). І все ж частіше зараження відбувається не в процесі контактування з домашніми кішками, а, як вже було сказано вище, при вживанні напівсирого м'яса та немитих овочів і фруктів. Якщо ви обстежуєте свою кішку на антитіла токсоплазми, то майте на увазі, що тварини, які мають антитіла, вважаються менш небезпечними, ніж ті, у яких антитіл немає (тобто, немає захисту від інфікування).

До речі, організм людини зі здоровим імунітетом досить легко справляється з токсоплазмозом. Тим більше, вироблені організмом антитіла до токсоплазмозу залишаються в людини на все життя, формують стійкий імунітет і не допускають розвитку захворювання.

Так що зміцнюйте імунітет, дотримуйтесь елементарних правил гігієни, їжте правильно приготоване м'ясо та любіть на здоров'я своїх котиків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...