• Їжа для суглобів

  • Понеділок, 18 жовтня 2010 року
Я була заінтригована, коли читала про жителів однго японського села, які доживають до 90 років, мають міцне здоров'я, гострий зір, юну шкіру та суглоби. Як їм це вдається?

Я дізналася про це з розсилки компанії, що випускає пігулки з «секретним» компонентом, який дозволяє японцям годинами працювати на полях у свої 90 років і мати суглоби такі ж гнучкі, як у молодих людей.

Їх селище, назване Єзуріхара або «Село довгого життя», знаходиться в гористій частині Японії, на відстані близько півтора годин їзди від Токіо. Ви могли чути про цих жителів у програмі новин від АВС з Конні Чаном у 2000 р.

Цей «секретний» інгредієнт - гіалуронова кислота. Але вам не достатньо буде просто змінити дієту, додавши продукти, які їдять в Єзуріхара. Лікар Тосукі Кіморі уродженець цього села, досліджуючи причини довгожительства, виявив, що в жителів Єзурахіри був надлишок гіалуронової кислоти.

Ця речовина виявлена всюди: в сполучній тканині, в головному мозку, очах і суглобах. Як правило, вона присутня в великих кількостях у молодих. Протягом усього життя йде природний процес, в результаті якого гіалуронова кислота розкладається та замінюється. На жаль, у міру старіння процес розкладання починає переважати над синтезом.

Дієту Єзуріхари важко дотримуватися навіть японцям. Вона включає невелику кількість рису, оскільки в гористій місцевості він не росте. Дієта складається головним чином з крохмалистих бульб: сатсумеймо - рід солодкої картоплі; таро (колоказія їстівна), липкого білого кореня; конуакі, драглистого овочевого кореня і Тамайо - маленької солодкої картоплі. Харчування також включає сою, що піддалася бродінню, ячмінь, овочі, бобову пасту та рибу.

Їх раціон дуже насичений волокном і має низький вміст заліза. Здається, що в їх дієті немає жодного головного джерела гіалуронової кислоти. Оскільки коренеплоди овочів багаті на магній, необхідний для утворення гіалуронової кислоти, лікар Кіморі припустив, що бульби грають головну роль у здоров'ї та довголіття.

В харчуванні жителів відсутні такі продукти, як білий рис, цукор і оброблена їжа. Згідно Біллу Сарді, який написав «Як жити 100 років, не старіючи», деякі з селян, однак не відмовляють собі в сигаретах і саке.

Гіалуронова кислота має унікальну особливість утворювати гель. Один грам гіалуронової кислоти здатний утворювати гель з шести літрів води. Гіалуронова кислота переносить воду для всіх клітин. Це має велике значення для поверхонь суглобів, які змащуються синовіальною рідиною, яка стискається, коли ми рухаємося.

Впродовж десятиліть ін'єкції гіалуронової кислоти використовувалися для зменшення болю в коліні та інших суглобах. Прийом препарату всередину також полегшує проблеми суглобів. Однак при цьому необхідно пити багато рідини, інакше може піднятися артеріальний тиск.

Джерелом гіалуронової кислоти є півнячі гребінці, курячі суглоби, сухожилля та шкіра (які використовуються для приготування супу), очні яблука (не дуже заманливо) і соя, що піддалася бродінню, оскільки фітоестрогени в сої пов'язані з синтезом гіалуронової кислоти.

Гіалуронова кислота впливає на всі системи тіла, від шкірних покривів до головного мозку. Фермент гіалуронідаза, який розкладає гіалуронову кислоту, зазвичай діє як регулятор і є одним з факторів, що зумовлює старіння. Він також зустрічається в отрутах й токсинах тваринного походження.

Гіалуронідаза займає важливе місце в нашій фізіології, не тільки в процесі старіння, а й у процесі зародження життя. Спермі необхідна гіалуронідаза, щоб проникнути крізь покриття з гіалуронової кислоти навколо яйцеклітини.
 
Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...