• Кнопки ліфтів виявилися найбруднішими

  • Четвер, 21 жовтня 2010 року
Туалети більше не є найбруднішими в санітарному плані місцями! Виявляється, кнопки в звичайному ліфті містять в 40 разів більшу компанію мікроорганізмів, ніж, прошу вибачення, сидіння громадських унітазів.

Експерти з Microban Europe на замовлення Університету Арізони провели ретельне бактеріологічне дослідження кнопок ліфтів у всіх можливих місцях, починаючи з аеропортів і банків і закінчуючи звичайними будівлями офісів.

Важко повірити, але на кожному квадратному сантиметрі кнопок ліфтів виявлено в середньому близько 300 бактеріальних одиниць (БАО), що здатні утворювати колонії. Якщо взяти еквівалентну площу сидіння унітазу, то там БАО не більше восьми.

У звичайному офісному будинку до кнопок ліфта кожну годину торкаються десятки людей, що призводить до постійного обміну різноманітних мікроорганізмів. На кнопках можна зустріти різнорідну компанію бактерій, включаючи й всюдисущу кишкову паличку (E. Coli). На думку експерта компанії Ніколаса Муна (Nicholas Moon): «Навіть при регулярному чищенні кнопок потенціал росту мікробів на них вкрай високий».

До речі, в попередніх дослідженнях з'ясувалося, що на звичайному офісному столі живе в 400 разів більше бактерій, ніж на унітазному сидінні, на комп'ютерній клавіатурі - в чотири, а мобільні телефони в 18 разів брудніше за рукоятки бачків.

За логікою подібних досліджень можна припустити, що кабінка туалету є найбільш безпечним в санітарному плані місцем... Мабуть, кількість БАО бактерій збільшується пропорційно числу контактів рук з поверхнею предмета, а також загальному потоку людей.

Що ж тепер робити - ходити в гумових рукавичках з маскою на обличчі? Навіщо ж відразу вдаватися до крайніх заходів! Не забувайте, що шкірні та слизові покриви людини мають місцеві фактори імунітету, а також інші види неспецифічного захисту. В здоровому стані імунна система людини сама подбає про це. Тому важливо мати хороший імунітет.

Ну а чим не варто нехтувати, так це регулярним миттям рук або протиранням їх гігієнічними серветками. Ретельне миття рук дозволяє механічним і хімічним шляхом видалити мікроорганізми з поверхні шкіри або викликати їх загибель.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...