• Хороший сон сприяє запам'ятовуванню

  • Понеділок, 6 вересня 2010 року

Люди, які опрацьовують перед сном інформацію про справи, намічені на наступний день, реалізують свої плани краще, ніж люди, що намагаються здійснити задуми напередодні.

Так припускають психологи з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, США. Дослідники виявили, що хороший сон покращує здатність запам'ятовування намічених справ - навичка, що отримала назву "майбутня пам'ять" (prospective memory).

Учені, що спеціалізуються на впливі сну на пам'ять, стверджують, що наша здатність здійснювати наші задуми в більшій мірі залежить не від того, наскільки добре вони закріпилися в пам'яті, а від різноманітних зв'язків або ж якихось обставин, що нагадують нам про них.

Дослідження було опубліковане в журналі Psychological Science. Дослідники, докторант Майкл Скалін (Michael Scullin) і професор психології Марк Мак-Деніел (Mark McDaniel) у своїй роботі зосередилися на вивченні перспективної пам'яті, тобто на тому, що ми збираємося робити, а не на тому, що відбулося в минулому.

У своїх публікаціях професор Марк Мак-Даніель роз'яснив: якщо ви маєте намір передати будь-яку інформацію своєму колезі, то, побачивши його на наступний день, ви згадаєте, яке саме повідомлення ви збирались передати. Такий задум не зміцнюється сном, тому що тут має місце прямий зв'язок.

Але, коли мозок кодує в пам'яті намір поговорити з колегою, в цей час у вашому мозку відкладається думка, що вам необхідно зустрітися в лекційному залі. Хоча це непрямий зв'язок, але він допоможе вам згадати.

У своїх дослідженнях Скалін і Мак-Даніель виявили, що такого роду непрямі зв'язки посилюються, якщо вночі вдалося добре виспатися. Тобто, якщо на наступний день погляд впаде на лекційний зал, ти згадаєш, яку саме інформацію ти збирався передати колезі. Це свідчить про те, що сон зміцнює слабкі асоціації, а не сильні.

Це так само вірно, коли ми хочемо не забути прийняти ліки або купити подарунок мамі до дня народження.

«Ми вважаємо, що під час глибокого сну гіпокамп (відділ мозку, який зберігає у вигляді спогадів дані, отримані з досвіду) включає заново ті спогади, які народилися недавно, і поміщає їх в ділянки мозку для тривалого запам'ятовування», - припускає Скалін.

Ракефет Тавор. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...