Середа, Жов 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Негативні думки — причина хвороб і депресії

Неділя, 6 вересня 2020 року

За статистикою, щодня в голові у людини з'являється в середньому 60 000 думок. Якщо тривалість активного дня людини у середньому становить 16 годин, або 57 600 секунд, значить, людина породжує приблизно 1 думку за секунду. І близько 95% таких думок — ті ж, над якими людина розмірковувала вчора і позавчора. Але сумніше за все те, що велика їх частина — це негативні думки.

Щоб перевірити це, можна провести простий експеримент: зазирнути всередину себе і кілька хвилин поспостерігати за власними думками.

Протягом усього життя думки роблять на свого «господаря» великий вплив. Готфрід Келлер, швейцарський письменник, сказав: «Сьогодні посіяв думку, завтра пожнеш справу, післязавтра — звичку, а потім характер і в результаті — долю».
 

Думка — матеріальна?

Науковці уже підтвердили на основі численних досліджень, що думка людини, яка утворюється в мозку, має матеріальну основу. Московський психолог Яків Гальперін проводив досліди, щоб вивчити силу думки. Він виявив, що думка не тільки є матеріальною, але й має вагу і енергію. Думкою можна вилікувати хвороби. Однак також можна і завдати шкоди або вбити людину. Кажуть: за добро і зло — кожному відплатять за вчинками його. А Яків Гальперін вважає, що не тільки за вчинки, а й за думки всім буде відплачено — негативна думка подібна бумерангу, стверджує він.

Кендіс Перт, доктор молекулярної біології і автор популярної книги «Молекули емоцій», вперше науково пояснила, як негативні думки можуть перетворитися у хвороби. Варто людині сказати що-небудь або про щось подумати, як нейропептиди — біологічно активні сполуки — починають подорожувати її організмом. Хімічні речовини, що виділяються під впливом негативних емоцій — роздратування, злості, образи — отруюють її тіло. Піддаючись негативним думкам, людина виснажує свою імунну систему і може захворіти. Коли ж думки сповнені таких почуттів, як любов, спокій і щастя, то нейропептиди починають виробляти інші хімічні речовини, які підсилюють опірність організму, вважає учений.

Юрій Хван, автор науково-популярної книги «Еліксир здоров'я» і прихильник альтернативної «енергетичної» медицини, стверджує, що під впливом негативних думок на клітинному рівні в певній області тіла виникає згусток негативної енергії. Цей згусток поступово зростає в розмірі. Через деякий час наявність у клітині негативної енергії передається як контрольний сигнал у мозок у вигляді депресії або больових відчуттів.

І в результаті у людини з'являються симптоми. Здорова, на перший погляд, людина починає більше втомлюватися, у неї погіршується настрій, вона стає апатичною, дратівливою. Таким чином, формується підгрунтя для хвороби. Після цього, щоб хвороба звалилася на ослаблений організм, досить лише невеликого поштовху, на думку Хвана.

Приблизно такої ж точки зору дотримується і Олександр Свіяш, директор тренінгового психологічного центру О. Свіяша і автор 13 книг з практичної психології.

У своїй книзі «Хочеш бути здоровим? Будь таким!» він пише, що коли людина страждає від негативних думок, то емоційні енергії починають вирувати в її тілі, створюючи згустки, які називаються думкоформами. Негативні думкоформи скупчуються в мозку, починаючи впливати на рух енергій уже в енергетичному тілі. У русі потоків ефірної енергії виникає порушення, і замість спокійного і рівного протікання з’являються провали, застої, завихрення і інші нездорові спотворення в енергетиці людини. Деякі клітини або цілі органи недоотримують потрібну кількість життєвих сил і починають хворіти. А спотворення енергетичного характеру, у свою чергу, відбиваються на фізичному тілі людини у вигляді різних хвороб.

думки

Негативні думки впливають на енергетичне тіло і безпосередньо, вважає Свіяш. Приміром, коли людину переповнює злість, її ефірне тіло починає рухатися, наливаючи силою м'язи тіла. Однак частіше людина своїми самопринизливими переживаннями на кшталт «мені так погано, я нікому не потрібен, ніхто мене не любить, мені боляче» виганяє ефірну енергію зі свого тіла, яка все більш і більш слабшає. Іноді подібні негативні думки призводять до депресії і повної відсутності життєвих сил і настрою.

Разом із тим, Свіяш допускає, що описаний ним механізм впливу емоцій на енергетику і здоров'я людини необов’язково є абсолютно вірним, однак зауважує, що залежність між ними все ж очевидна. Тому, вважає психолог, якщо людина хоче бути фізично і психічно здоровою, їй слід звертати увагу на свої думки та емоції і докладати зусилля до того, щоб стримувати їхні негативні прояви.

Геть негативні думки

Оскільки негативні думки настільки сильно впливають на самопочуття людини, що можуть навіть стати причиною ослаблення імунітету і в результаті — хвороби, виникає животрепетне питання про те, як їх прогнати.

Негативні думки — причина хвороб і депресії
Медитація — ефективний метод боротьби з негативними думками. Фото: ua.clearharmony.net
Ефективним, на думку багатьох, є медитація. Лі Хунчжи, засновник школи самовдосконалювання Фалунь Дафа, говорить в одній із своїх робіт, що, якщо під час медитації з’являються нав’язливі негативні думки, можна вважати, що ці думки не є частиною самого себе, і поспостерігати за ними ніби зі сторони. У книзі «Суть старанного самовдосконалювання» він також пише: «Насправді у людини, крім вродженої щирості, всі уявлення сформовані після народження, але ці уявлення — не вона сама».

Психолог Тетяна Дубицька радить: «Як тільки з’являються нав’язливі негативні думки, скажи їм «стоп». Спробуй розслабитися, зробити кілька глибоких вдихів-видихів, при цьому уявляючи або відчуваючи щось приємне, і починай створювати позитивний розвиток подій».

Відомий психолог Луїза Хей більше 30 років тому без допомоги лікарів шляхом «прощення, правильного харчування, розслаблення і очищення» зуміла самостійно вилікуватися від раку. Вона стверджує: «Коли ви в щось вірите, це стає реальністю для вас... Коли ви вірите, що любов переповнює світ, я люблю і люблять мене, коли ви від заходу до світанку і від світанку до заходу повторюєте цю фразу, то саме так і складеться ваше життя, і ви будете дійсно це відчувати. І навпаки...»

Існує сотні й тисячі інших способів, як прогнати негативні думки. Але у будь-якому випадку, якому б способу Ви не віддали перевагу, як мовить прислів’я — не зробивши перший крок, не подолаєш шлях у тисячу верстов. Без сумніву, що якщо почати вже сьогодні активно позбавлятися від негативних думок, замінюючи їх думками добрими і оптимістичними, то, як мінімум, покращиться настрій і самопочуття, а як максимум — можуть пройти хвороби, як це сталося з Луїзою Хей, і ви будете ставати все краще і краще. А, як відомо, немає межі досконалості...

Comments   

загрузка...