• Сміх вилікує від хвороб

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 2 квітня 2012 року

1 квітня відзначають у багатьох країнах як день сміху. Про користь сміху та його цілющу силу — далі в цій статті.

У 70-х роках минулого століття були проведені дослідження з лікування сміхом, які дали несподівані результати. Виявилося, що пацієнти, які мали більш оптимістичний настрій і сміялися довше й частіше в порівнянні з іншими, легше переносили свої хвороби й швидше одужували. У чому ж полягає цілюща сила сміху?

110602881.jpg

Під час сміху виробляються так звані гормони щастя, а дія гормонів стресу при цьому пригнічується. Фото: Chip Somodevilla / Getty Images

Сміх — це гарне тренування для легенів і серця. Під час сміху змінюється ритм дихання: глибокий вдих — короткий інтенсивний видих, також, як і при риданні. Коливання голосових зв’язок допомагає легеням позбутися накопиченого слизу, що особливо корисно при легеневих захворюваннях і астмі. Коли ми сміємося, наше дихання стає більш глибоким, серцебиття частішає.

Це призводить до того, що спочатку кров’яний тиск різко зростає, а потім падає; м’язи при цьому розслаблюються, а свідомість заспокоюється. За словами лікарів, 10 хвилин сміху знижують артеріальний тиск. Поліпшити кровообіг і налагодити роботу серця допоможе щоденний 15 хвилинний сміх.

140617101.jpg

В чому ж полягає цілюща сила сміху? Фото: Matt Cardy / Getty Images

Пам’ятайте, що стреси та різні депресивні стани підвищують ризик смерті від серцевих захворювань більш ніж на 40%. В той же час сміх — найкращий помічник у боротьбі з поганим настроєм і затяжною депресією. Подібні стани супроводжуються нервово-м’язової дратівливістю, нав’язливими страхами і тривожними станами. Під час сміху виробляються так звані гормони щастя, а дія гормонів стресу при цьому пригнічується.

108003399.jpg

1 квітня відзначають у багатьох країнах як день сміху. Фото: NARINDER NANU / AFP / Getty Images

Говорячи про сміх, не варто забувати про те, що навіть сама звичайна посмішка призводить до скорочення мімічних м’язів обличчя, розширюючи кровоносні судини. Сміх робить нас добрішими, більш щирими та терплячими. Почуття гумору допомагає нам вирішувати проблеми, долати труднощі в спілкуванні. Сміх допомагає позбутися незліченної кількості пригнічених шкідливих емоцій, здатних створити патологічні зміни в організмі.

Сміх пробуджує в нас надію і створює позитивний настрій. Якщо ви здатні сміятися над своїми проблемами, будьте впевнені — страх, депресія, гнів або скорбота неодмінно обійдуть вас стороною!

56955576.jpg

Сміх — це гарне тренування для легенів і серця. Фото: VALERY HACHE / AFP / Getty Images

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...