• Негативне ставлення до минулого — хвороби в майбутньому?

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 22 березня 2012 року

Чи впливають спогади про події минулого на наше сьогодення: здоров’я, настрій і взаємовідносини з іншими людьми?

Те, як ми ставимося до свого минулого, наш нинішній досвід, надії та очікування щодо подій у майбутньому сильно впливають на наше здоров’я та життя.

Якщо ви негативно бачите на своє минуле, ваше ставлення до теперішності  швидше за все також фаталістичне. Все це створює проблеми у взаєминах і призводить до зниження показників якості життя.

В одному дослідженні, результати якого були опубліковані в журналі Universitas Psychologica, дослідники з Університету Гранади провели спостереження за 50 добровольцями у віці 20–70 років. 25 чоловікам і 25 жінкам запропонували пройти тести на тимчасову орієнтацію. Тести містили питання, за якими можна було визначити ставлення людини до свого минулого, сьогодення та майбутнього.

 Ті, у кого було негативне ставлення до свого минулого, мали деякі фізичні обмеження при виконанні роботи в сьогоденні. Також у цих людей частіше з’являлися хворобливі симптоми, вони страждали від депресії, підвищеної тривожності та мінливого настрою. Все це було наслідком негативного ставлення до подій свого минулого.

Не забувайте про те, що всі переживання, особливого негативні, міцно закріплюються не тільки в нашій пам’яті, але й у підсвідомості, формуючи таким чином емоційний травматичний досвід. Небезпека останнього полягає в тому, що подібного роду спогади, особливо підкріплені емоційно, призводять до розвитку хвороб. 

Більш докладно про це можна прочитати в статті «Хронічні хвороби: причини і лікування».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...