ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як визначити за нігтями свій стан здоров'я?

Велика Епоха

Питання щодо причини існування зв’язку між хворобою і пошкодженнями нігтьових пластин в медицині до кінця не з’ясоване. Але відповідь на це питання може дати традиційна китайська медицина — одна з найдавніших практик східного мистецтва лікування.

Про що розкажуть ваші нігті? Фото: TORSTEN BLACKWOOD / AFP / Getty Images
Про що розкажуть ваші нігті? Фото: TORSTEN BLACKWOOD / AFP / Getty Images
Енергетичні канали, що виходять на пальці рук, відповідають за певний орган в тілі людини, несуть інформацію про його стан і можливі захворювання. Насьогодні налічується близько тридцяти «розшифровок» характерних змін нігтів, що можуть свідчити про наявність тих чи інших захворювань людини.

Про що ж розкажуть ваші нігті?

Сильно увігнуті нігті — проблеми в розвитку нирок і скелета, анемія, захворювання печінки, серцева недостатність, діабет, спадкові форми алкоголізму.

Великий опуклий ніготь — туберкульоз легенів. Якщо світлий ореол біля основи нігтьової пластини у формі великого півмісяця, то туберкульоз — вроджений.

Плоский ніготь — органічні захворювання серця.

Плоский викривлений ніготь — бронхіальна астма.

Подовжений ніготь — цукровий діабет.

Тонкий, блискучий ніготь — захворювання печінки (гепатит).

Плоский ніготь з піднесенням на вказівному пальці — захворювання селезінки.

Ніготь жовтого кольору і шарується — грибкова інфекція, хвороби печінки, лімфатичної системи, легенів (хронічний бронхіт).

Нігті, що розтріскуються вкриті впадинками — хронічний дерматит, артрит, псоріаз.

Смужки на нігтях — діабет, пневмонія, кір, хвороби системи кровообігу.

Темні лінії під нігтями — підвищений ризик раку шкіри. Експерти рекомендують відразу ж звернутися до фахівців при виявленні таких ліній.

Сольові шари на нігті — гострі захворювання шлунково-кишкового тракту.

Ніготь безіменного пальця у вигляді півкола — патологія нирок.

Хвилі (прожилки) на нігті — ревматизм.

Великий розмір півмісяця — тахікардія.

Відсутність півмісяця — невроз серця.

Обгризений ніготь — неврози, гастрити.

Трикутний ніготь — захворювання хребта та спинного мозку.

Дірчастий ніготь — патологія селезінки.

Вказівний палець відображає стан товстого кишечника. Відсутність або зменшення лунки на нігті говорить про зміни стану печінки, кишечника і підшлункової залози, запальні процеси та гінекологічні захворювання.

Ніготь середнього пальця — кровоносна і судинна системи. Відсутність лунки — проблеми з артеріальним тиском, капілярами і венами.

Лунка на нігті безіменного пальця говорить про роботу ендокринної системи. Відсутність лунки на цьому нігті — порушення обміну речовин і проблеми з лімфатичною системою.

Лунки на нігтях мізинця — серце і тонкий кишечник. Першим з віком зникає саме лунка цього пальця: в тонкому кишечнику накопичуються шлаки.

Нігті — індикатор нашого здоров’я. Коли людина здорова, нігті рівні і гладкі, рожеві, з матовим відтінком.

Зміна кольору нігтів свідчить про те, що за останній місяць в організмі відбувся якийсь збій. Зміни форми, структури, рельєфу нігтьових пластин говорить про серйозний хронічному захворюванні, що скритно протікають протягом декількох років. В той же час не варто забувати про генетичної схильності в змінах нігтьових пластин.