• Тренування з обтяженнями запобігають розвитку діабету

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 16 серпня 2012 року

Один з відносно простих і доступних способів запобігання захворювання на діабет другого типу — це регулярні фізичні вправи й підтримка нормальної ваги тіла. Нещодавно проведене дослідження показало, що тренування з обтяженнями здатні значно знизити ризик розвитку діабету.

Дослідження, проведене вченими Гарвардського університету спільно з їх колегами з Університету Південної Данії, показало, що у чоловіків, які тренуються в тренажерному залі по 30 хв в день 5 днів на тиждень, на 34% знижується ризик захворювання на діабет другого типу. Якщо на додаток комбінувати тренування з обтяженнями з регулярними аеробними тренуваннями, ризик захворювання знизиться ще до 60%.

Поки що залишається нез’ясованим, чи справедливі такі результати для жінок.

При дослідженні були отримані дані опитування 32 тисяч чоловіків за період з 1990 по 2008 рік. При заповненні анкети потрібно було відповісти на питання про те, як часто вони тренуються з обтяженнями і виконують аеробні вправи (біг, швидка ходьба, їзда на велосипеді).

За припущеннями вчених, ризик захворювання знижується за рахунок збільшення м’язової маси та підвищення чутливості до інсуліну. Тренування з обтяженнями можуть стати чудовою альтернативою для людей, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, не можуть повноцінно бігати або швидко ходити.

Основні принципи тренувань з обтяженнями:

  • починайте тренування з розминки. Щоб розігріти м’язи, можна скористатися велотренажером або звичайною скакалкою.
  • один з головних принципів тренувань з обтяженнями — правильне виконання вправ.
  • після тренувань необхідно як слід розтягнути м’язи, оскільки під час вправ вони сильно скорочуються.
  • правильне харчування дозволить відновити зруйновані в ході тренувань м’язові волокна. Витрата організмом енергії також повинна відновнюватися: їжте більше білків, вуглеводів. Не забувайте споживати достатню кількість рідини.
  • кожне наступне відвідування залу повинно бути тільки після відновлення м’язів після останнього тренування.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...