ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сухофрукти — незамінні ласощі

Велика Епоха
У харчовому раціоні здорової людини неодмінно повинні бути сухофрукти — такі рекомендації вчених Університетів Міннесоти та Лідса. Чим же так незамінні сухофрукти і чому їх варто включити у ваш щоденний раціон харчування?

Сухофрукти. Продовольча і сільськогосподарська ярмарка в Берліні під час проведення Міжнародного Зеленого тижня (Gruene Woche). Фото: SEBASTIAN WILLNOW / AFP / Getty Images
Сухофрукти. Продовольча і сільськогосподарська ярмарка в Берліні під час проведення Міжнародного Зеленого тижня (Gruene Woche). Фото: SEBASTIAN WILLNOW / AFP / Getty Images
Висушені фруктові плоди — фініки, курага, ізюм, яблука, інжир і чорнослив — зберігають в собі незамінні корисні речовини в «законсервованому» вигляді навіть в більшій кількості, ніж свіжі плоди. Вони здатні нормалізувати роботу серця, за рахунок вмісту великої кількості калію. Також до складу сухофруктів входять незамінні мікроелементи і органічні кислоти. Вони не містять жирів, а вуглеводи в їх складі — це фруктоза.

Сухофрукти — відмінне джерело розчинної клітковини. Вони мають низький глікемічний індекс і здатні боротися з різними симптомами порушення обміну речовин в організмі.

Особливо лікарі рекомендують включати сухофрукти в раціон харчування для профілактики хвороб нирок і атеросклерозу. Тим, хто схильний до серцевих захворювань, варто звернути увагу на курагу, що містить досить добре засвоюваний калій. Інжир, чорнослив і фініки покращують травний процес.

Але, як і у всьому, не варто забувати про остережності. Людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (особливо в стадії загострення), такими як синдром роздратованого кишечника, гастрит, коліт, виразка, слід помірно вживати сухофрукти, або не вживати зовсім.

При цукровому діабеті також слід обмежити вживання сухофруктів. І повністю відмовитися від сушених плодів, вміст сахарози в яких більше 10% (ізюм).

Купуючи сухофрукти, вибирайте не дуже жорсткі плоди. Для продовження термінів зберігання сухофрукти іноді обробляють діоксидом сірки, внаслідок чого вони стають яскравішими. Не купуйте такі плоди. Сухофрукти в упаковці також можуть бути оброблені консервантами (Е226, Е225, Е221 і Е220). Вживати в їжу їх не рекомендується.