• Паління викликає деградацію мозку — вчені

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 10 грудня 2012 року

Ваш спосіб життя впливає не тільки на ваше тіло, але й на мозок.

Ваш спосіб життя впливає не тільки на ваше тіло, але й на мозок, повідомляє ВВС Україна.

Вчені з лондонського Королівського коледжу намагалися встановити зв’язок між імовірністю інсульту або серцевого нападу та станом мозку. Для дослідження було проведено аналіз роботи мозку людей пенсійного віку і зібрані дані про стан їхнього здоров’я та спосіб життя. Двічі, з періодичністю в чотири роки, проводили повторне тестування.

Результати показали, що ризик серцевого нападу або інсульту в значній мірі пов’язаний з когнітивними порушеннями. В свою чергу такі проблеми зі здоров’ям, як підвищений тиск і зайва вага, в меншій мірі впливають на стан мозку.

Дослідники стверджують, що існує послідовний зв’язок між паліннямта поганими результатами тестів. Один із авторів дослідження, Алекс Дреган, говорить: «Зниження здатності до пізнання все більш поширене з віком і стає перешкодою для все більшого числа людей у повсякденній роботі. Ми повинні допомогти людям усвідомити необхідність змінити щось у своєму способі життя через ризик виникнення когнітивних порушень».

Деградація мозку, яка виникає внаслідок паління, призводить до погіршення пам’яті, зниження здатності навчатись та логічного мислення. Ранні порушення функцій мозку можуть призвести до розвитку деменції (недоумства).

За матеріалами зарубіжної преси

Підписатися:

Коментарі