• Маловідома чудова пам'ятка зі списку ЮНЕСКО: глиняні хмарочоси

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 7 липня 2015 року

Шибам — унікальне колись величне місто, що розташоване в сучасному Ємені. Воно славиться своїми збудованими в давні часи хмарочосами, за що його називають «Мангеттеном пустелі».

Архітектура міста Шибам входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Висотні будинки в цьому містечку були побудовані з необпаленої цегли, і близько 500 із них має у висоту 5—11 поверхів, а деякі височіють на більш ніж 30 метрів.

1.jpg

Висотний будинок «міста хмарочосів» Шибам, Ємен. Фото: Eric LAFFORGUE/Gamma-Rapho via Getty Images

2.jpg

«Мангеттен пустелі» — Шибам, Ємен. Прадавні хмарочоси, побудовані з глини. Фото: Matjaz Krivic/Getty Images

Такі споруди нарощували у висоту для того, щоб легше було захищатись від набігів бедуїнів. А от за шириною та глибиною такі житла невеликі — на кожному поверсі у них розміщується не більше 1—2 кімнат.
Щоб підтримувати будинки у належному стані й захистити від дощів та ерозії, стіни слід постійно підмазувати глиною. Глиняні споруди міста Шибам дуже постраждали від повені, що обрушилася на місто в 2008 році.
 
3.jpg

Висотний будинок в історичній частині міста. Фото: Eric LAFFORGUE/Gamma-Rapho via Getty Images

4.jpg

Висотні споруди міста Шибам, Ємен. Фото: KHALED FAZAA/AFP/Getty Images

5.jpg

Висотні споруди міста Шибам, Ємен. Фото: Richard Madden

Вперше Шибам згадується у письмових джерелах в 3-му столітті нашої ери — в той час місто було столицею королівства Хадрамаут. Більшість будинків, що збереглися до наших днів, були збудовані в 16 столітті. Проте багато з них були відремонтовані або перебудовані в подальші часи.
Наразі в Шибамі мешкає близько 7 тисяч жителів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...