• Цікава архітектура: будиночок на дереві

  • Вівторок, 12 серпня 2014 року

Датський архітектор Конрад Войчик (Konrad Wójcik) спроектував повністю екологічний будинок, що може розміщуватись на дереві.

render-03-2.jpg

Фото: Konrad Wójcik

Для будівництва такого житла повинні використовуватися екологічно чисті матеріали, придатні для переробки та багаторазового використання. Забезпечуватися енергією, за задумом, будинок повинен виключно за рахунок природних джерел. Наприклад, головним джерелом води для нього будуть природні опади, які збираються в спеціальних резервуарах.

Самі будівлі заввишки 18 метрів будуть розміщуватись безпосередньо в лісі на деревах.

render-02-676x450.jpg

Фото: Konrad Wójcik

«Для більшості тварин дерева є кращим природним захистом від хижаків, вологи і несприятливих погодних умов. Чи випадково це? Потрібно пам'ятати, що в природі немає нічого випадкового. Все має свою причину і мету. Все перебуває в балансі, так само і наш проект», — розповідає про концепцію еко-будинків Войчек.

У проектуванні «будинків на деревах» архітектор враховував те, як такі споруди будуть функціонувати в різних країнах — Польщі, Австралії, Південній Америці, Китаї та інших регіонах. У кожному з передбачуваних районів будинки повинні розташовуватись за містом, поблизу автобусних зупинок і місць паркування.

Головна ідея проекту — це створення житлових зон без вирубання дерев з використанням вже наявних доріг, які проходять крізь ліси. На думку датського архітектора, це є «новим типом розростання міст».

test-05-449x450.jpg

Фото: Konrad Wójcik

Згідно з проектом Конрада Войчика, будинок складається з чотирьох рівнів, і його загальна площа становить близько 62 м². Найбільша кімната — вітальня — займає 14,5 м².

Таке екологічне житло підходить для двох, але за необхідності в ньому можуть проживати до чотирьох чоловік. Ймовірно, «будинки на деревах» найкраще підходять для «зелених» готельних комплексів або дач.

Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...