• Психологи радять вирішувати важливі питання за стриманого освітлення

  • Субота, 8 березня 2014 року

Наступного разу, коли вам потрібно буде заспокоїтися перед прийняттям важливого рішення, лікарі радять в першу чергу приглушити світло.

Виявляється, людські емоції — позитивні чи негативні — найбільш гостро відчуваються за яскравого освітлення.

«Дослідження показують, що у сонячні дні на фондових ринках відмічається більш оптимістичний настрій у людей, в той час як похмурі дні можуть стати причиною сезонного афективного розладу», — повідомляє Елісон Цзін Сюй, доцент кафедри менеджменту в Університеті Торонто.

«Проте, незважаючи на результати цих досліджень, ми виявили, що саме в сонячні дні люди найбільш схильні до депресії», — розповідає доцент, посилаючись на дані щодо кількості самогубств, піки яких припадають якраз на весну і літо, коли сонце найбільш активне.

Для нового дослідження, опублікованого в журналі Consumer Psychology, дослідники Північно-Західного університету попросили учасників в умовах різної освітленості оцінити такі речі як: ступінь гостроти соусу для курки, агресивність вигаданого персонажа, привабливість певної людини, сприйняття певних слів, а також смак двох різних соків.

Результати експерименту показали, що за яскравого світла емоції відчуваються більш інтенсивно. За яскравої освітленості учасники досвіду хотіли приправити курку більш гострим соусом, вигаданий персонаж ними сприймався як більш агресивний, а жінка — більш привабливою. Вони відчували себе ще радіснішими від похвали і сумнішими від критики. Їм ще більше подобався улюблений сік, і ще більш несмачним здавався інший.

Ефект на наш емоційний стан справляє яскраве світло, яке може сприйматися як спека, а вона, в свою чергу, викликає інтенсивні емоції. «Яскраве світло підсилює первісну емоційну оцінку різних предметів, у тому числі продуктів і людей», — говорить доктор Сю.

Більшість повсякденних рішень люди приймають за яскравого світла. Таким чином, приглушивши світло, ми зможемо приймати більш виважені рішення і навіть більш успішно проводити переговори.

За словами доцента, маркетологи також можуть взяти собі на озброєння рівень освітлення в магазинах в залежності від характеру продукції, що продається. У продажу таких емоційних товарів, як квіти або обручки, має сенс зробити освітлення настільки яскравим, наскільки це можливо.

За всією вірогідністю, ефект буде ще сильнішим в сонячні дні близько опівдня, а також у південних регіонах, де похмурих днів менше, ніж сонячних, робить висновок експерт.

Дон Кемпбелл, Університет Торонто


Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...