• Реакція російського Кремля на події в Україні

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Вівторок, 25 лютого 2014 року

У зв'язку з політичною ситуацією в Україні президент Росії Володимир Путін провів сьогодні оперативну нараду. У ході зустрічі з постійними членами Ради безпеки РФ було поставлено питання про подальші взаємини з Україною.

Деталі наради поки не оприлюднені, але відомі заяви російських політиків, зроблені ними в останні дні.

Так, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв вважає легітимність нових органів влади в Україні сумнівною, а визнання їх з боку деяких західних країн ― спотворенням реальних фактів, пише «Кореспондент». 

«Наша принципова позиція ― не втручатися у внутрішньоукраїнські справи, але строго кажучи, сьогодні нам спілкуватися на Україні не з ким. Легітимність цілого ряду органів влади, які нині там функціонують, викликає великі сумніви. Ми співпрацюємо не з окремими людьми, а на міждержавному рівні», ― підкреслив російський прем'єр.

Він також додав, що ті угоди (мається на увазі угода від 21 лютого), які мають юридично зобов'язуючий характер, повинні виконуватися.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров також згадав про Угоду з урегулювання кризи в Україні, підписану Віктором Януковичем і лідерами опозиції Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличко і Олегом Тягнибок 21 лютого. Лавров зазначив, що розвиток подій в Україні підриває авторитет підписантів і створює загрозу стабільності суспільства і безпеці українських громадян.

Тим часом посол Росії вже відкликаний з Києва для консультацій в інтересах РФ. Як уточнили в російському представництві дипмісії в Україні, такий крок зроблено російською стороною беручи до уваги загрозу життю і здоров'ю людей, які розміщені в посольстві української столиці.

Нагадаємо, 21 лютого 2014 року в Адміністрації Президента України у присутності міністрів закордонних справ Польщі, Німеччини, Франції, США і членів Євросоюзу відбулося підписання угоди про врегулювання кризи в Україні. Документ зобов'язував роззброєння «бойовиків», які відмовлялися покинути вулиці міст і звільнити адміністративні будівлі.Читайте також:

Майдан озвучив вимоги до майбутнього уряду

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...