• КНР не хоче, щоб Обама зустрічався з Далай-ламою

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Субота, 22 лютого 2014 року

Лідери Китайської Народної Республіки закликали США відмовитися від планів президента Барака Обами сьогодні зустрітися з вигнаним з Китаю духовним лідером Тибету Далай-ламою, і пригрозили «серйозним погіршенням відносин» між двома країнами, передає Reuters

За повідомленням Ради національної безпеки США, Обама зустрінеться з лауреатом Нобелівської премії миру Далай-ламою в Білому домі через занепокоєння щодо дотримання прав людини в Китаї.

«Домовленість Сполучених Штатів про зустріч американського президента з Далай-ламою є грубим втручанням у внутрішні справи Китаю і серйозним порушенням норм міжнародних відносин», ― вказується в заяві прес-секретаря Міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн.

Чуньїн підкреслила, що «це може серйозно зашкодити китайсько-американським відносинам» і закликала США «з усією серйозністю поставитися до стурбованості» Китаю: негайно скасувати зустріч американського лідера з «анти-китайським сепаратистом» і не надавати йому платформу для такої діяльності.

У свою чергу, у Вашингтоні дали зрозуміти, що США визнають Тибет законною територією Китаю, не збираються підтримувати там сепаратистські настрої і виступають виключно за дотримання прав людини в КНР.

Режим же КНР називає Далай-ламу «вовком в овечій шкурі», який прагне насильницькими методами створити незалежний Тибет.

Як стверджує китайська сторона, Далай-лама втік до Індії після невдалого повстання в 1959 році, і його єдина мета ― домогтися автономії для Тибету, і, що він «пропагує насильство» (мається на увазі самоспалення тибетців).

Нагадаємо, Його Святість Далай-лама прибув до Вашингтону з 17-денним візитом 18 лютого 2014 року.

Читайте також: 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...