• Археологи знайшли найбільшого птаха на планеті

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 26 липня 2014 року

В ході нових дослідження скам’янілих залишків давньої істоти, знайдених у 1983 році під час будівництва аеропорту Чарльстона, США, вчені з подивом виявили, що це був найбільший на Землі птах, що міг здійматись у повітря.

75683_web.jpg

Гігантський птах Pelagornis sandersi. Ілюстрація: eurekalert.org

Рештки знайденого птаха навіть суперечать загальноприйнятій теорії — раніше вчені вважали, що істоти таких розмірів літати не можуть. Розмах крил гіганта сягав від 6 до 7,3 метра.

Pelagornis sandersi, як його назвали, виявився більшим за попереднього рекордсмена, Argentavis magnificens, і вдвічі перевершив за розмірами сучасного королівського альбатроса.

image109-620x350 (1).jpg

Модель попереднього рекордсмена – птаха Argentavis magnificens. Фото: planetsave.com

«Одна тільки кістка його верхнього крила була більшою за мою руку», — говорить автор дослідження Ден Ксепка з Національного центру з еволюційного синтезу у Даремі, Північна Кароліна, США.

Незважаючи на теорію про максимальний розмір птахів, які могли здійматись у повітря, дослідники не сумніваються: Pelagornis sandersi міг літати. Доказом цьому служать його кістки завтовшки як лист паперу із порожнинами всередині. Крім того, будова тіла велетня говорить про те, що комфортно він себе почував саме у повітрі, а не на суші.

75682_web.jpg

Палеонтолог Ден Ксепка досліджує череп велетенського птаха. Фото: eurekalert.org

А от злітати таким гігантським птахам було важко, припускають вчені. Для того, щоб відірватись від землі, їм потрібно було брати розгін на землі, рухаючись з гори, і ловити потік повітря. Натомість Pelagornis sandersi ширяли у повітрі, як дельтаплан, і, «зловивши вітер», могли піднятись на висоту кількох кілометрів над рівнем моря, не рухаючи крилами.

Підлітали вони і до води, щоб дістати собі їжу — кальмарів та вугрів. Незважаючи на те, що на дзьобі таких птахів — на верхній та нижній щелепі — були шипи, схожі на зуби, харчувались Pelagornis sandersi тільки м’якотілими істотами.

75684_web.jpg

Гігантський птах Pelagornis sandersi, художнє зображення. Ілюстрація: eurekalert.org

Скелет гігантського знайденого птаха, його лапи та череп на диво добре збереглись. За підрахунками вчених, у землі вони пробули останні 25—28 мільйонів років. Вони жили на Землі тоді, коли динозаври вже вимерли, але раніше, ніж на тих територіях з’явились люди, вважають науковці.


Читайте також:

Давні люди жили поруч із небезпечними шаблезубими кішками

Неймовірні істоти, що населяли давню Америку: ТОП-10
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...