• Акваріумні рибки, як виявляється, мають непогану пам'ять

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 21 липня 2014 року

У науковому середовищі розповсюдженим є уявлення про невисокі розумові здібності риби — вважається, що тривалість пам’яті у цих хребетних становить лише 30 секунд. Нині канадські вчені спростували таке твердження.

Результати їхнього дослідження показали, що звичайні акваріумні риби пам’ятають події до 12 днів, і навіть обстановку, за якої ці події сталися. Ці істоти виявились доволі кмітливими, але тільки у тих питаннях, які безпосередньо пов’язані з якістю їхнього життя.

Дослідники вивчали поведінку акваріумних африканських цихлід (Labidochromis caeruleus). 3 дні поспіль протягом 20 хвилин кожну з рибок годували у певній частині акваріума.

Потім усім піддослідним зробили 12-денну перерву, а потім їх знову запустили до експериментального акваріуму. На подив учених, рибки згадали місця, в яких отримували їжу, і зайняли там позиції. Відслідкувати їхнє положення вдалось за допомогою спеціальної програми, що стежила за переміщенням.

Науковці говорять, що для риб, які мешкають у дикій природі, вміння пам’ятати місця, багаті на їжу, має ще більше значення і визначає, чи зможуть вони вижити. «Риби, які пам’ятають, де є їжа, мають еволюційну перевагу над тими, які не пам’ятають», — говорить автор дослідження доктор Тревор Камільтон.

Науковець говорить, що на вивчення цихлід його надихнули його колеги, які тримають домашні акваріуми.

«Існує багато жартів щодо того, що ці риби дуже розумні, — говорить він. — Деякі люди навіть вважають, що їхні цихліди дивляться телевізор разом із ними».


Читайте також:

Дивовижні істоти, що населяли давню Євразію: ТОП-10

Давні люди жили поруч із небезпечними шаблезубими кішками

Топ-9 надзвичайних істот, що населяють Галапагоські острови

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...