• Скорпіони будують ідеальні для своїх потреб житла — дослідження

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 6 серпня 2014 року

Ізраїльські вчені з’ясували, що скорпіони — хороші архітектори. В той час, як помешкання людей можуть бути не дуже комфортними, житла цих членистоногих ідеальні для цих істот. Нори, що були побудовані в одному регіоні, мають однакову схему і містять 2 «кімнати»: холодну і гарячу.

Коротка вертикальна ділянка на вході в нору веде до «передпокою» — горизонтальної, близької до поверхні землі камери, яка добре прогрівається. Перед виходом на нічне полювання скорпіони нагрівають в ній свої тіла — ці ектотермні істоти регулюють температуру тіла за допомогою навколишнього середовища.

Слідом за теплою камерою йде коридор, який спускається різко вниз, до більш холодної і насиченої вологою зони. У ній скорпіони відпочивають протягом денної спеки — температурний режим у ній захищає цих комах від перегрівання та втрати організмом води.

Будова усіх досліджених нір була однакова, і вчені дійшли висновку, що таке зонування житла скорпіонів є досконалим для них і якнайкраще відповідає фізіологічним потребам цих істот.

Щоправда, в ході дослідження усі вивчені нори були зруйновані — науковці спершу виманювали істот, а потім заливали їхні житла розпеченим алюмінієм, отримуючи металевий зліпок. Коли він охолоджувався і тверднув, його викопували і вивчали за допомогою лазерного сканера та спеціального комп’ютерного забезпечення.

Результати їхнього дослідження були представлені на щорічній зустрічі Товариства експериментальної біології у Манчестерському університеті.


Читайте також:

Риба виявилась розумнішою, ніж раніше вважалося

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...