• Археологи знайшли штани пастуха віком 3 тисячі років

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Неділя, 5 липня 2015 року

Як виглядав одяг давніх людей і чи був він примітивним? Деякі знахідки археологів проливають світ на це питання. Зокрема, знайдена нещодавно пара штанів віком 3 тисячі років свідчить про те, що люди минулого були вмілими ткачами.

Під час розкопок гробниці в західній частині Китаю група археологів виявила муміфіковані рештки двох пастухів-кочівників середнього віку, а також предмети їхнього одягу, що чудово збереглися в умовах посушливого та спекотного влітку клімату.

Були знайдені унікальні шерстяні брюки з тканими візерунками — найдавніші з тих, які коли-небудь виявляли археологи. Штани, що були зшиті за тисячу років до нашої ери, по крою складаються із трьох прямокутних клаптів матерії, які під час виготовлення таких штанів не різали, а виготовляли на ткацькому верстаті потрібної форми.

Штанини зшиті рівно, єдине, що особливо відрізняє давні брюки від сучасних — це їхня незвичайно широка проміжність. Їхньому власнику доводилося багато часу проводити верхи, тому його штани мали бути достатньо вільними зверху для сидіння у сідлі. Брюки пастуха-кочівника мали розрізи з боків, а також на поясі — для кріплення потрібних речей.

Такі пастухи були не простими скотарями, а ще й добре зналися на військовій справі, про що свідчать інші особисті речі, виявлені у похованні. Серед них — прикрашені шкіряні вуздечки, дерев’яна палиця для коня, бойова сокира, шкіряний бандаж для захисту руки, батіг, прикрашений кінський хвіст, чохол для луку та сам лук.

Дослідники Ульріке Бек та Майке Вагнер із Германського археологічного інституту в Берліні відзначають, що пошиття брюк було тогочасним проривом у сфері виготовлення одягу. Вважається, що штани як предмет одягу виникли із початком використання коней для поїздок верхи. Більш ранній одяг чоловіків являв собою щось на зразок тунік, довгих сорочок або відрізів матерії, в які закутувалися.

За матеріалами: Ancient-origins.net 


Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...