• Хто і навіщо зробив гігантські малюнки в Перу

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 18 квітня 2015 року

Геогліфи, або величезні геометричні малюнки, виконані на пустельному ґрунті долини Чинча у Перу, виявилися значно старшими за відомі зображення періоду Наска, виконані у тому ж регіоні. Крім того, схоже, що вони мали зовсім іншу функцію: такі видимі з космосу малюнки вказували давнім людям шлях до місць святкування важливих ритуальних свят, таких як день зимового сонцестояння.

Знайдені за 125 миль на південь від міста Ліма геогліфи, за твердженням дослідників, належать до часів цивілізації Паракас, розквіт якої припав на 8 століття до н.е. Самі зображення створювалися близько 3 століття до н.е. або 2300 років тому, тобто на 7 століть раніше від розквіту культури Наска.

Невеликі траншеї трапляються по всій території долини — загалом налічується 71 пряма лінія та 353 кругоподібні та прямокутні заглиблення у землі, а також піраміди.

Деякі з цих ліній розташовані у прив’язці до небесних явищ, таких як заходи сонця. Інші оточують пірамідоподібні утворення. Кілька П-подібних траншей мають відповідність із положенням небесних тіл у день зимового сонцестояння.

Дослідник Чарльз Стеніш, директор Інституту археології в Каліфорнійському університеті, припускає, що величезне зображення, що було розташоване в низині та добре проглядалося із навколишніх гір, приваблювало жителів регіону на релігійно-культові свята та ярмарки, що, можливо, їх супроводжували.

Геогліфи, схожі на ті, що були виявлені в Перу, знаходили дослідники і в інших країнах світу — кілька відомих величезних зображень є на території Англії, у штаті Каліфорнія (США), у Болівії, Бразилії, Чилі, Росії та інших областях.


Читайте також:

Свастика була відома в Україні ще 20 тисяч років тому

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...