ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Криму грозиться ліквідувати Меджліс за «екстремізм»

Велика Епоха
Новий прокурор Криму Наталія Поклонська 4 травня оголосила голові Меджлісу Рефату Чубарову про те, що єдиний представницько-виконавчий орган кримськотатарського народу на території Російської Федерації ліквідують, а його діяльність заборонять, якщо він продовжить «екстремістську діяльність».

Лідери Меджлісу кримськотатарського народу голосують за «етнічну, територіальну автономію» в Криму під час Асамблеї в Бахчисараї 29 березня 2014 р. Фото: Asahi Shimbun/Getty Images
Лідери Меджлісу кримськотатарського народу голосують за «етнічну, територіальну автономію» в Криму під час Асамблеї в Бахчисараї 29 березня 2014 р. Фото: Asahi Shimbun/Getty Images
Таке застереження прокурор республіки оголосила після того, як кримські татари провели мирну акцію по зустрічі свого лідера Мустафи Джемілєва біля контрольного пункту «Армянськ» 3 травня 2014 р.

Поклонська назвала протестний захід кримських татар «незаконною публічною акцією екстремістського характеру, яка пов'язана з масовими безладами і загрозою застосування насильства».

Прокурор вказала, що «Чубаров від імені кримських татар організував і підготував незаконні дії, публічно закликав активістів, які прибули до міста Армянськ, до здійснення цих дій».

Крім того, Поклонська, посилаючись на статті 3, 4 статті закону №54-ФЗ «Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування» від 19 червня 2004 р., заявила, що 3 травня 2014 р. Меджлісом були організовані й інші «незаконні публічні заходи, пов'язані з протестними акціями на підтримку Джемілєва».

Зокрема, «перекриття особами кримсько-татарської національності автодоріг у населених пунктах району Білогірська (95-й кілометр автотраси Сімферополь ― Керч), Бахчисарая, Североморська, Красногвардійського району, міста Судака, села Строганівки, на автотрасі Алушта ― Ялта, а також у Ленінському, Радянському та інших районах Республіки Крим», — зачитала Чубарову прокурор.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року Мустафа Джемілєв відлетів до Москви з Києва і звідти хотів летіти на Сімферополь, проте російські прикордонники не пропустили його на підставі постанови №140 (ЗКС) 13—1087 від 19 квітня 2014 року.