• Влада Криму грозиться ліквідувати Меджліс за «екстремізм»

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Понеділок, 5 травня 2014 року

Новий прокурор Криму Наталія Поклонська 4 травня оголосила голові Меджлісу Рефату Чубарову про те, що єдиний представницько-виконавчий орган кримськотатарського народу на території Російської Федерації ліквідують, а його діяльність заборонять, якщо він продовжить «екстремістську діяльність».

Таке застереження прокурор республіки оголосила після того, як кримські татари провели мирну акцію по зустрічі свого лідера Мустафи Джемілєва біля контрольного пункту «Армянськ» 3 травня 2014 р.

Поклонська назвала протестний захід кримських татар «незаконною публічною акцією екстремістського характеру, яка пов'язана з масовими безладами і загрозою застосування насильства».

Прокурор вказала, що «Чубаров від імені кримських татар організував і підготував незаконні дії, публічно закликав активістів, які прибули до міста Армянськ, до здійснення цих дій».

Крім того, Поклонська, посилаючись на статті 3, 4 статті закону №54-ФЗ «Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування» від 19 червня 2004 р., заявила, що 3 травня 2014 р. Меджлісом були організовані й інші «незаконні публічні заходи, пов'язані з протестними акціями на підтримку Джемілєва».

Зокрема, «перекриття особами кримсько-татарської національності автодоріг у населених пунктах району Білогірська (95-й кілометр автотраси Сімферополь ― Керч), Бахчисарая, Североморська, Красногвардійського району, міста Судака, села Строганівки, на автотрасі Алушта ― Ялта, а також у Ленінському, Радянському та інших районах Республіки Крим», — зачитала Чубарову прокурор.

Нагадаємо, 2 травня 2014 року Мустафа Джемілєв відлетів до Москви з Києва і звідти хотів летіти на Сімферополь, проте російські прикордонники не пропустили його на підставі постанови №140 (ЗКС) 13—1087 від 19 квітня 2014 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...