• Малюнки пустелі Наска: про що вони нам розказують

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Четвер, 17 жовтня 2013 року

Знамениті малюнки пустелі Наска — найтаємничіше видовище на планеті. Вони настільки великі, що побачити увесь малюнок можна лише з неба. Припускають, що ці малюнки — творіння інопланетян.

Пролітаючи над південним узбережжям Перу в 1939 році, американський археолог Пол Косок випадково відкрив малюнки Наска. З висоти пташиного польоту здається, ніби в пустелі вирізали картини зі скельної породи. І розміри їх настільки величезні, що на землі вони здаються лише низкою вузьких борозен. Вочевидь, малюнки Наска несуть у собі якесь значуще послання, але яке? У цьому і криється загадка.

Деякі малюнки Наска нагадують людину в скафандрі, птицю, мавпу з піднятим хвостом, павука та квіти. Все плоскогір'я перетинають довгі, нерівні лінії. Довжина багатьох досягає кілька кілометрів, до того ж вони настільки широкі, що нагадують злітні смуги космічних кораблів. Лінії розсікають пустелю на всі боки, через горби і низовини.

Вік ліній Наска — близько 2000 років. Вони збереглися тому, що пустеля Наска — одне з найсухіших місць на планеті. У ній роками не буває дощу, а рідкісні краплі, які падають на розжарені камені, відразу висихають. Усе плоскогір'я вкрите дрібними червоними каменями, принесеними в пустелю льодовиком. Їхній товстий шар покриває кам'яну поверхню, що складається здебільшого з гіпсу. Щоб зробити такі лінії, невідомим будівельникам достатньо було зрушити камені і дернину під ними, потім укласти їх у ряди.

Можливо, малюнки Наска являють собою древній зодіак народів Америки, а може це вітання інопланетним прибульцям. Це спадщина стародавніх цивілізацій, значення якої вчені досі не розгадали. Не виключено, що ми так і не дізнаємося таємний зміст цих малюнків. Стародавній текст надійно увічнений у камені.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...