• Шве Дагон охороняє реліквії Будд

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 10 січня 2011 року
В Янгоні на вершині великого пагорба сяє пагода-ступа Шве Дагон («Шве» - золото, «Дагон» - колишня назва Янгона) висотою 110 метрів. Побудована 2500 років тому, вона є зберігачем декількох волос Будди - справжній центр буддійського паломництва.
Переказ свідчить, що після того, як Будда Гаутама досяг просвітління, по дорозі він зустрів двох бірманських торговців. Вони запропонували Будді медовий пиріг, на пам'ять Будда подарував їм вісім своїх волос, чотири з яких вони загубили дорогою. Коли торговці, нарешті, прибули до М'янми, то виявили, що дар Будди залишився непорушним: волос, як і раніше було вісім. На цьому дива не закінчилися: реліквії зцілювали сліпих і глухих, кривих та немічних. Шве Дагон - єдина пагода в світі, де зберігаються реліквії від чотирьох Будд: чашка від першого Будди, покрив - від другого, і посох - від третього.

Монастир Шве Дагон, прикрашений витіюватим дерев'яним різьбленням, розташований на вершині великого пагорба. Здалеку його можна прийняти за суцільний "ліс" різнокольорових багатоярусних пагод. Грандіозність Шве Дагон підкреслює її 98-метровий шпиль (вагою більше 60 тонн), прикрашений 1200 діамантами і золотими пластинами. Перш ніж пагода набула свій нинішній вигляд, вона була багато разів перебудована.

Навколо ступи розташований храмовий комплекс, прикрашений зображеннями драконів, сфінксів, золотих грифонів, слонів і левів. В одному з павільйонів навколо Шве Дагон, знаходиться дзвін вагою 23 тонн. У 1825 році, коли англійці намагалися преправити його до себе на батьківщину, він був випадково потоплений в річці.

Ще одна визначна пам'ятка Шве Дагон - скульптура лежачого Будди довжиною 55 метрів, виявлена при будівництві в Янгоні залізниці. Скульптура була прихована від людських очей до того моменту, поки інженери не вирішили прокласти тунель у «горі». Так була знайдена статуя.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...