• Замок Во-ле-Віконт: резиденція, гідна короля

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 30 грудня 2010 року
Створений відомими майстрами епохи середини 17 століття, замок Во-ле-Віконт був насолодою королів і принців Європи: тут в єдиний ансамбль були переплетені класична архітектура, вишукані інтер'єри, прекрасний парк з фонтанами і каскадами.

Побудував замок Во-ле-Віконт  Ніколя Фуке, головний фінансист Франції, який запросив кращих майстрів свого часу для створення цього шедевра. Так, архітектор Луї Ліво, один з авторів Лувру, побудував замок, художник Шарль Лебрен, який носив титул "першого живописця короля", - розписав замок фресками, а Андре Ленотр, ландшафтний архітектор, розбив сади, які не тільки прославили замок, але  й заклали основу абсолютно нового напрямку в паркобудівництві.

Для будівництва маєтка були знесені три села і частково вирубаний ліс. І ось, після п'яти років, в 1661 році, в околицях Мелена недалеко від Парижа, на площі понад 100 га з'явився сам замок, оточений каналами, ажурними партерами з штучними гаями зі стрижених тисів, тінистим парком, фонтанами, скульптурами та ставками.

Після закінчення будівництва, Фуке запросив молодого Людовика XIV в новозбудовану резиденцію і влаштував пишний прийом. Фінал був несподіваним: Фуке був заарештований, а замок конфіскований королем. Авторам Во-ле-Віконта був  наказано почати будівництво королівського палацу в Версалі.

Замок Во-ле-Віконт увійшов до світової історії палацово-паркової архітектури, завдяки бездоганному смаку його творців. Сьогодні Во-ле-Віконт - приватна власність графів Воге.

Літніми вечорами замок постає в світлі тисячі свічок.

{mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...