• Чарівне озеро Moнo: краєвиди

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 19 жовтня 2013 року
Озеро Moнo розташоване далеко від туристичних маршрутів, в 13 милях від Йосеміті. Воно утворилося в кратері вулкана Моно-Іньо, який вибухнув 780 000 років тому. За оцінками геологів, вік озера Moнo складає мільйони років, але вулканічна активність на цьому місці все ще триває.

Озеро Moнo, джерелом якого є вода з танучих льодовиків, як і озера Оуенс і море Салтон, не має стоку. З цієї причини випаровування води, що надходить в озеро, створюють підвищену концентрацію мінералів і солей. Так, аналіз складу води з озера Moнo показав, що ця вода у 80 разів лужніша і 2,5 рази солоніша за морську.

У 50-х роках XX століття вода в озері Moнo стала спадати за рахунок відведення її фермерами для поливу полів і в Лос-Анджелес, який розташований в 300 милях від цього місця. Рівень води знизився на 13 метрів, концентрація мінералів стала різко підвищуватися. Минуло небагато часу і на краях озера з'явилися відкладення солі завширшки в сотні метрів, зникло багато видів місцевих рослин, птахів і риб.

З дна озера почали виникати дивовижні природні утворення сірого кольору, що нагадували пористу пемзу.

На озері Moнo були виявлені невідомі раніше бактерії, які здатні виживати там, де життя інших мікроорганізмів є неможливим. Ці бактерії не мають потреби в кисні, здатні виносити як високий тиск, так і значну концентрацію сірки. За словами вчених, ці бактерії — реліктова форма біологічного життя, які можуть бути виявлені на інших планетах.

Зараз пустельна і млява південна сторона озера Moнo оголошена національним парком. У вересні 1994 року відділ управління водними ресурсами Каліфорнії видав указ про захист озера Moнo, з того часу рівень води в озері піднявся на 3 метри.

За оцінками вчених, повне відновлення озера Moнo відбудеться не раніше, ніж через 50 років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...