ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Інтернеті відкрився музей палеонтології з 3D-моделями

Велика Епоха
В Інтернеті з'явився цікавий ресурс для тих, хто цікавиться природничими науками — відтепер скам’янілі залишки безхребетних, кістки давніх вимерлих істот та інші старожитності можна вивчати онлайн.

Знімок із сайту: umorf.ummp.lsa.umich.edu
Знімок із сайту: umorf.ummp.lsa.umich.edu
Кілька років тому у фахівців музею палеонтології при Мічиганському університеті з’явилась смілива ідея — створити тривимірні моделі усіх об’єктів, що містяться у їхніх сховищах, і викласти у вільний доступ у мережі. Таким чином, до вивчення скам’янілих решток могли б долучитись усі охочі. Задум науковців почав реалізовуватись.

В онлайн-музеї можна оглянути із різних боків тривимірні моделі скам’янілостей безхребетних, скелет мамонта та переглянути фотографії давніх решток, таких як листочки, що належать до Палеозойської ери. Крім того, на сайті можна вимірювати відстані між кістками та різними частинами скелетів, а також переглядати всю модель у 3D — звичайно, у разі, якщо ви маєте 3D-окуляри. Колекція викладених на сайті моделей буде постійно поповнюватись.

За словами палеонтолога Девіда Фішера, ініціатора створення тривимірної колекції скам’янілостей у мережі, такий ресурс буде корисним для науковців різних країн, адже не завжди вдається знайти кістки, до прикладу, мамонта у цілому вигляді — часто перед дослідниками стоїть задача ідентифікувати, до якої частини скелету належить знайдена кістка. Крім того, вивчати скам’янілості може бути цікаво школярам, студентам та їхнім викладачам.
Знімок із сайту: umorf.ummp.lsa.umich.edu
Знімок із сайту: umorf.ummp.lsa.umich.edu


Читайте також:
Які дивовижні істоти населяли давню Євразію: ТОП-10