• Харківський винахідник зібрав свій 3D принтер

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Неділя, 11 травня 2014 року

Микола Христенко із Харкова у домашніх умовах зібрав своїми рукам 3D-принтер. За його допомогою можна друкувати тривимірні фігурки з рідкого матеріалу.

Ідею створити 3D-принтер він виношував трохи більше року, побачивши технологію пошарового нарощування об'ємних предметів на сайті британців. Заняття це виявилося для нього досить трудомістким, але цікавим, адже техніку Микола любив з дитинства. Про це він розповів в інтерв'ю газеті «Сегодня».

Всі складальні деталі та електроніку умілець замовляв в інтернет-магазинах Китаю, інформацію теж шукав в мережі. На втілення друкувального пристрою пішло приблизно півроку. Найбільше часу було витрачено на розводку проводів і освоєння комп'ютерних програм для друку 3D-моделей.

Обійшовся домашній 3D-принтер харків'янину в $500. Готову ж модель такого пристрою можна придбати за $1000―3000.

За допомогою такої конструкції можна надрукувати будь-яку фігурку висотою до 20 см під дією друкуючої головки, яка плавить матеріал, залишаючи по заданій траєкторії тонкі смужки. Процес займає від 15 хвилин до десятків годин, в залежності від складності фігури.

Поки що харківський майстер друкує об'єкти за допомогою пластикового волокна, але в майбутньому він планує відтворювати на своєму апараті фігурки з шоколаду, воску і гелю.


Читайте також:

Домашні 3D-принтери: топ-9 моделей

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...