• Мiнiтрактори з мотоблока

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Понеділок, 14 квітня 2014 року

℗Мотоблок є незамінним помічником в приватних присадибних господарствах. Така техніка також дуже ефективна в невеликих сільськогосподарських підприємствах. Але з часом в деяких власників виникло питання: чи є можливість зробити з мотоблока мінітрактор? Як виявилось, це реальне і практичне рішення. З огляду на те, що мінітрактор має доволі високу вартість, тому такий спосіб заощадження коштів є дуже практичним рішенням.

Щодо самого процесу модернізації хочеться відмітити, що необхідна деяка кількість коштів для придбання матеріалів або уже готових деталей. При порівнянні вже модернізованого мотоблока і заводського мінітрактора, ціна останнього значно більша. Сам процес модернізації складається з декількох етапів.

Фото надав магазин мототракторів Zirkashop у Києві

Фото надав магазин мототракторів Zirkashop у Києві

Якщо всі роботи виконувати самостійно, то порядок їх реалізації буде мати такий вигляд:

1. Необхідно підготувати кузов для майбутнього мінітрактора, в тому числі і продумати схему його з'єднання з моторним блоком, який служить основним елементом майбутнього механізму. Як правило, для рами і кузова використовують металеві куточки або труби, краще профільовані. Крім того, якщо потужність мотора мотоблока дозволяє, то в якості кузова можна використовувати невеликий причіп до автомобіля або мотоцикла. У такому разі потрібно лише придумати схему його сполуки. До речі, деякі моделі мають кріплення для навісного обладнання, до яких відмінно підходять мотоциклетні причепи.

2. При створенні мінітрактора своїми руками потрібно розробка кінематичної схеми: передача потужності двигуна до коліс. Бажано забезпечити рівномірний розподіл навантаження на вісь, яка буде провідною. На цей момент, варто звернути особливу увагу, якщо планується використовувати даний трактор для перевезення вантажу. Розподіл навантаження при такому застосуванні відіграє вирішальну роль.

3. Після цього, можна безпосередньо братися до складання. Тут найбільш важливо правильно розмістити всі вузли та агрегати. Відзначимо, що найбільш оптимальним варіантом є розміщення гальмівної системи на вихідному валу. Важіль перемикання передач бажано розміщувати на осі, а запуск двигуна залишити заводський, єдине — можна доопрацювати педаль з урахуванням конструктивних особливостей трактора.

Виконавши вищевказані етапи робіт, залишається тільки зробити місце для водія, яке має бути більш-менш комфортним з урахуванням того, що трактор не має ніяких засобів амортизації. Не зайвим буде обладнати його і причіпним пристроєм для використання навісного обладнання, яке раніше використовував самостійно мотоблок.

Фактично цим і завершуються роботи з перетворення мотоблока в мінітрактор, який дозволить вести присадибне господарство набагато ефективніше. При цьому технічні характеристики модернізованого мотоблока якісно підвищились, а витрати на обслуговування практично не зміняться.

***

Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст та думки, викладені у статтях зі знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...