• Київські активісти вимагають не зносити будинок на Грушевського

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Неділя, 11 травня 2014 року

На вулиці Грушевського, 4б, за готелем «Дніпро» у Києві сьогодні вранці почали огороджувати будинок для подальшого його руйнування.

За повідомленням активіста «Збережи старий Київ» Ігоря Луценка, будівельні роботи здійснює компанія «Грааль», пов'язана з екс-міністром освіти Дмитром Табачником.

Будівля, яку хочуть зараз знести, за словами Луценко, має статус пам'ятника, і була будинком українських художників, музикантів і поетів. Тепер на цьому місці збираються побудувати готель заввишки 150 метрів.

Свого часу куратор організації «Мистецька платформа» Тася Живкова відзначала, що будинок на Грушевського, 4б залишився одним з останніх від старої забудови Хрещатика і на сьогодні має «невпевнений юридичний статус».

«Ми на законних підставах зареєстрували у цьому приміщенні молодіжну творчу організацію. Колись Печерський район зняв цей будинок зі свого балансу, а компанія-забудовник на баланс його не взяла, але має у приватній власності в цій будівлі кілька квартир, що отримала через різні угоди», ― цитує «День» активістку.

«Ми хочемо, щоб влада нас почула. Рішення має бути політичним: повернути будинок у комунальну власність і надати його нам в пільгову оренду на 10-15 років. Цей будинок ми плануємо використовувати як простір для некомерційного мистецтва», ― додала вона.

Трьома тижнями раніше телеканал «Київ», зазначав, що будівлю на вулиці Грушевського 16 квітня 2014 року звільнили активісти «Самооборони Майдану» на «прохання киян».

«Аварійний будинок на Грушевського, 4б повинен бути давно порожнім, але більше семи років тут чомусь базувалося чимало різнопрофільних структур. Жодна з них за перебування в будівлі не платила, хоча самі гроші збирали. Мешканці, які живуть поруч, за всі ці роки до сусідів так і не звикли. 4 квітня вони (мешканці) звернулися до нас з проханням допомогти навести порядок», ― розповіли представники «Самооборони Майдану».

Обставини конфлікту на місці з'ясовували також представники орендаря земельної ділянки та завідувач будинку Віктор Роздобудько.

«(Члени організації) кололися тут під самий ранок. Бувало, запросимо міліцію, щоб навести тут лад, їх заарештують, порушать кримінальну справу, а потім приходиш до дільничного на Лютеранську, дивишся, справу вже закрили. Тому мешканці звернулися за допомогою до самооборонівців. Ті, з'ясувавши деталі справи, провели операцію з виселення громадської організації», ― заявив Роздобудько.

У департаменті культурної спадщини відзначили, що споруда по вул. Грушевського, 4б об'єктом культурної спадщини не є.


Читайте також:

Прокуратура перевірить факт руйнування Київської фортеці

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...