• На дні океанів знайдено чимало стародавніх споруд

  • Юлія Ламаалем | Велика Епоха
    Вівторок, 22 березня 2016 року

У різних куточках Землі археологи виявляють унікальні будівлі, виконані тисячі років тому. Майстерно побудовані, вони у різні періоди історії опинялися на дні.

Зникнувши з людських очей, вони все ж збереглися для нащадків на дні морів і океанів. Підводні міста-примари розповідають історії минулого, і в кожного з них вона своя, незабутня.

Місто Лева

1.jpg

Ши Чен, затоплене місто на дні озера Цяньдао в Чуньань, провінція Чжецзян, у Китаї. Фото: Wikipedia Commons

11.jpg

Затоплене місто Ши Чен, Китай. Фото: lovethesepics.com

Затоплене місто Ши Чен, відоме також як Місто Лева, лежить на дні озера Цяньдао, штучно створеного для побудови електростанції у 1959 році в провінції Чжецзян. Місто, побудоване ще в часи династії Східна Хань (25—200 рр.), займає таку ж площу, як 62 футбольних поля.

Свого часу Місто Лева, що було політичним і економічним центром, відрізнялося від інших міст наявністю п'яти воріт замість звичайних чотирьох. Споруди, що залягають на глибині від 26 до 40 метрів під водою, є неймовірно привабливими для дайверів, які бажають досліджувати приховані для очей сторінки древньої китайської історії.
 

 

 

Місто Геракліон

 

2.jpg

Чорна гранітна стела заввишки 1,95 метра з Геракліону на виставці у Великому палаці в Парижі. Текст на ній, написаний ієрогліфами, належить до 380 року до нашої ери. Фото: Hubert Fanthomme/Paris Match via Getty Images

У результаті потужного землетрусу місто опинилося під водою в бухті Абу-Кір, яка лежить за кілька кілометрів від Александрії, колись головного порту Єгипту. За однією з легенд, місто було назване на честь Геркулеса, що одного разу відвідав Олену Троянську.

Приблизно у шостому столітті нашої ери сталася катастрофа, в результаті якої місце поглинула водна стихія, що приховувала руїни протягом наступних 12 століть, поки його не виявили у 1934 році. Дослідники під водою знайшли золоті монети, вази, п'ятиметрові скульптури, останки кораблів, саркофаги з муміфікованими тваринами. Серед безлічі артефактів також була знайдена чорна гранітна плита з вигравіруваним на ній написом «Геракліон».
 

 

Руїни острова Йонагуні

 

3.jpg

Фото: itsdesire/flickr.com

33.jpg

Фото: itsdesire/flickr.com

На глибині 25 метрів біля острова були виявлені кам'яні утворення зі східчастими терасами, платформами і пірамідами, найвища з яких 27 метрів заввишки і 183 метри завширшки. Ці руїни по праву можна назвати найбільш загадковими підводними спорудами, адже за попередніми даними їхній вік налічує 14 000 років.

На кількох будовах виявлена різьба, сліди штучної обробки і вигравірувані ієрогліфи. У науковому середовищі досі триває дискусія про характер знахідки. Вчений Токійського університету визначив, що занурення споруд сталося приблизно 10 000 років тому в кінці останнього льодовикового періоду.
 

 

Руїни Нан-Мадола

 

4.png

План будівель Нан-Мадола, що пішли на дно. Фото: Holger Behr/Wikipedia Commons

44.jpg

Давня споруда Нан-Мадола, яка збереглась до наших днів. Фото: Stephen L. Alvarez/National Geographic/Getty Images

Місто, що лежить біля східного берега острова Понпеї (Понапе) у Мікронезії, також носить назву Тихоокеанська Венеція. Його виявили в XIX столітті дослідники, котрі помітили на глибині 20 метрів численні будівлі.

Комплекс, що складається із 92 штучно створених острівців, виник у період з 12 до 15 століття, а приблизно у 1500 році місце спорожніло. Причина цього досі лишається загадкою. Легенда каже, що місто пішло під воду з волі бога Грози. За іншою версією, місто завоювали жителі сусіднього острова.

Вважається також, що у 12—15 століттях н.е. жителі острова використовували для будівництва залишки набагато раніше побудованих і занедбаних споруд. Хто побудував їх і з якою метою, в наші часи визначити досить складно. За однією з версій, острівний комплекс будівель є залишками затонулого в Тихому океані 12 000 років тому континенту Му, відомого також під назвою Пацифіда.
 

 

Руїни Камбейської затоки

 

5.jpg

Знайдене зображення Крішни, який грає на флейті. Фото: Smithsonian Freer and Sackler Gallery/Wikipedia Commons

Виявлені руїни затонулого міста у Камбейській затоці, Індія, були дуже несподіваними. 9500-річне місто, яке називали Королівством Дварка, кинуло виклик сучасним переконанням про те, що найдревніша цивілізація на землі з’явилась не раніше, ніж 5500 років тому.

Ймовірно, виявлені споруди пішли під воду внаслідок повені. Місто, що перебуває на глибині 20—40 метрів, має площу близько десяти квадратних кілометрів. Збережені руїни із житловими будівлями, розташованими в строгому порядку, каналізацією та водопроводом говорять про те, що це було добре сплановане і розвинене місто.
 

Місто Павлопетрі

 

6.jpg

Схема Павлопетрі, Лаконія, Греція. Ілюстрація: Spiridon Ion Cepleanu/Wikipedia Commons

Руїни стародавнього міста Павлопетрі площею 30 тисяч кв. метрів були виявлені в 1968 році на півдні півострова Пелопоннес, Греція, на глибині від 3 до 4 метрів. Знайдені археологами численні вулиці, будинки, гробниці і глиняні вироби належать до періоду мікенської цивілізації і датуються 2800 роком до н.е. Судячи зі знахідок, місто затонуло приблизно в 1000 році до нашої ери.

Як вважають дослідники, знайдені руїни були колись великим морським портом, з якого торгівля велася по всьому Середземномор'ю. 

Піраміда Галілейського моря

 
7.jpg

Ілюстрація: livescience.com

У 2003 році на дні Галілейського моря була виявлена дивна кам'яна конструкція, яка має конусоподібну форму. Піраміда, висота якої становить 10, а довжина 70 метрів була зведена за допомогою метрових невідшліфованих базальтових каменів, загальна вага яких досягає 60 000 тонн.

На думку вчених, вік знахідки може становити більше 4000 років, тому що знайдені поряд мегалітичні будівлі датовані приблизно цим періодом. Досі достеменно невідомо, хто, коли і з якою метою створив цю споруду, але можна сказати із упевненістю, що зведення подібної піраміди вимагало ретельної організації великих фінансових витрат і фізичних зусиль.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...