• В Ізраїлі знайшли мідний виріб віком 7 тисяч років

  • Стародавні цивілізації
  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 квітня 2015 року

Унікальний артефакт — мідне шило, яке датується кінцем 6 — початком 5 тисячоліття до нашої ери, знайшли дослідники в історичній місцевості Тель Тсаф в Ізраїлі.

Невеликий конусоподібний предмет має 4 сантиметри у довжину, а товщина його кінчика становить 1 міліметр. Такий виріб вставлявся у дерев’яний тримач, проте як саме він використовувався, науковці з упевненістю пояснити не можуть.

Таке унікальне шило було знайдене у похованні 40-річної жінки, і, ймовірно, належало їй. Ця жінка, судячи з інших знайдених у її могилі речей, мала високий соціальний статус — на її талії був пов’язаний пасок із 1668 намистин, вирізаних із яєць страуса, а саме поховання було влаштоване у підземній частині будинку, де зберігались зернові.

Поховання було відгороджене від комори стінками. На думку науковців, такий тип поховання свідчить про те, що жінка та її будинок відігравали важливу роль у житті общини.

Знайдене у її могилі 7-тисячолітнє мідне шило змінило уявлення археологів про те, коли в тому регіоні почали використовувати металеві знаряддя праці. Виявилось, що у селищі, яке існувало в 5200—4600 роках до нашої ери в часи енеоліту, вони вже існували, тоді як раніше вважалося, що в тому регіоні їх почали використовувати на кілька століть пізніше — ближче до 4000 року до нашої ери.

Проте знайдене шило унікальне не тільки з цієї причини. Аналіз показав, що походити воно може з Кавказу, що за тисячі кілометрів від тієї місцевості. Раніше було відомо, що ці регіони мали потужні торгівельні зв’язки, але знахідка металевого предмету з такої далечини змінює уявлення про технологічний розвиток людства в ті часи та взаємодію різних регіонів.


Читайте також:
Археологи знайшли пломбу в зубі віком 6 тисяч років
Незвичайні поховальні обряди різних народів світу: які вони?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...